Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yardımda kimse yetişemiyor

16 Mayıs 2008 / 11:13
Pervez Müşerref: Yardımda hızınıza kimse yetişemiyor.

Pakistan Devlet Başkanı Müşerref,Türk heyetinin yardımlarından duyduğu mutluluğu dile getirirken Pakistan depreminde yaşadığı olayı örnek verdi:”Zar zor bölgeye gittiğimizde baktık Türk bayrağı sallanıyor.”

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, yardım götüren Deniz Feneri Derneği ve beraberindeki heyeti, makamında kabul etti. Pakistan'da 8 Ekim 2005'de meydana gelen depremin ardından çeşitli insani yardımların yanı sıra 3'ü lise 11'i ilkokul toplam 14 okul yaptıran Deniz Feneri Derneği'ne teşekkür eden Müşerref, işsizlik ve yetişmiş eleman konusunda çözüm olarak gördükleri teknik eğitimin çok önemli olduğunu söyledi. Türk heyetinin yardımlarından duyduğu memnuniyeti anlatırken Pakistan depreminde yaşadığı bir olayı nakletti: “ Deprem yüzünden yollar bozuk olduğu için helikopterle gittim. Türk bayrağı benden bile önce oraya gitmişti. ”

ÜNİVERSİTEYİ BİRLİKTE AÇACAĞIZ

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Engin Yılmaz ise, Türkiye ile Pakistan arasındaki dostluğun her zaman ön planda olduğunu belirterek, “Biz 40 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Türk halkı şimdiye kadar bizim aracılığımızla en fazla yardımı Pakistan'a yaptı. Yardım için okulu seçmemizin nedeni, depremin en çok okulları ve öğrencileri etkilediğini görmemizdi. Hazara Üniversitesi'ni de tamamladığımızda 2009'da hepsini birlikte açmayı ümit ediyoruz” diye konuştu.

Yeni Şafak - Ali Oktay

Bu haber toplam 940 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri