Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yargı reformu için adres REFERANDUM

22.02.2010 17:48
Yargı reformu için Başbakan Erdoğan referandumu adres gösterdi. Erdoğan ayrıca bugün yapılan Balyoz operasyonunda yapılan gözaltılar için rakam verdi:

 

Uzun zamandır tartışılan ve son olarak HSKY'nın kriz oluşturan Erzurum savcılarının yetkilerini görevden alması olayından sonra tekrar gündeme gelen Yargı reformu için Başbakan Erdoğan referandumu adres gösterdi.

İspanya'da konuşan Başbakan Erdoğan, yargı reformu için çalışmalarını sürdürdüklerini ve sonucunda muhalefet partilerine sunacaklarını açıkladı. Erdoğan yargı reformuna sıcak bakmayan muhalefet partilerinin tutumlarını devam ettirmesi halinde ise referanduma gitmek için girişimlere başvuracaklarını anlattı.

İspanya'da bulunan Başbakan Erdoğan, 'Balyoz' operasyonları kapsamında bir çok kişinin gözlatına alınmasını değerlendirdi. Erdoğan bu sabah itibari ile kaç kişinin gözaltına alındığını da açıkladı.

Erdoğan, ''Balyoz Planı'' iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında gerçekleşen gözaltılara ilgili olarak, ''Şu ana kadar 40'ı aşkın bir gözaltı söz konusu. Yargıya intikal etmiş bir olay. Yürütme burada sadece yargının talimatıyla, bu talimatı yerine getirme hususunda görevini ifa ediyor. Şu anda bunun akıbeti nedir ne değildir onu bilemiyorum. Ancak güvenlik güçleri bu teslimi yaptıktan sonra yargı değerlendirmesini yapacaktır'' dedi.

 
Bu haber toplam 1516 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri