Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Subaylara Çirkin Tuzak

23.08.2010 13:20
2010 Yüksek Askeri Şura'da terfi listesinde bulunan subaylara fuhuş çetesinden iğrenç tuzak.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı içerisinde çok sayıda subayı hedef aldığı belirlenen fuhuş çetesine yönelik soruşturmada ilginç detaylar ortaya çıkıyor. Ergenekon savcısı Fikret Seçen tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Albay İ.S.'nin evinde yapılan aramada ele geçirilen bir belgede, çetenin 'Yapılacaklar' ve 'Öneriler' başlıklı iki çalışmasına ulaşıldı.

EĞLENCE TEKLİF EDİLECEK

Savcılık tarafından incelenen dokümanın 'Yapılacaklar' adlı bölümünde, 2010 Yüksek Askeri Şura'da (YAŞ) terfi listesinde bulunan subaylara yönelik planlar yer alıyor. Belgede, yapılacaklar şöyle anlatılıyor: '2010 terfi listesinde yer alan subaylara seks ve eğlence teklif edilecek. Grup seks eğilimleri araştırılacak. Fuhuş için lüks ve kontrolü elimizde olacak yerler ayarlanacak. Subaylara fuhuş amaçlı önerilecek kızların güzel olmasına dikkat edilecek.'

MSN GÖRÜŞMELERİ BİRLİKTEN

Çetenin kendileri için çalışan subayların teknik takibe takılmaması için de bir çalışma yürüttüğü belirlendi. Albay İ.S.'de ele geçirilen belgedeki 'Öneriler' listesinde ise şu ifadeler yer alıyor: 'İnternete askeri birliklerdeki bilgisayarlardan girin. Evinizdeki şahsi bilgisayarlarınızı kullanmayın. MSN görüşmelerinizi de askeri birlikten yapın.' Çetenin kendileri için çalışmayan subaylara yönelik planları da 'Öneriler' listesinde yer aldı. 'Tehlikeli işler için, kıl olduğunuz adamların bilgisayarlarını kullanın' talimatı dikkat çekti.

AKŞAM

Bu haber toplam 1148 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri