Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yasağa karşı Şapka

25 Eylül 2008 / 16:06
Fotoğraftaki genç kız masal kahramanı Mary Poppins'i canlandıran bir aktris değil
Direniş işe yaradı ve Rektör Kadri Özçaldıran'ın kampus kapılarına gönderdiği “Başörtülü, şapkalı, kapüşonlu girilmez” talimatı dün kısmen aşıldı. Artık başörtüsü üzerine şapka geçirenler kampusa alınıyor

Yeni öğretim yılının başlaması ile birlikte başörtüsü yasağı ile gündeme gelen Boğaziçi Üniversitesi'ndeki soruna ara çözüm bulundu. Öğrenciler rektörlüğün ara formülü ile başörtülerinin üzerine taktıkları şapka ile okullarına girdi.
Boğaziçi Üniversitesi'nde yeni rektör Prof. Dr. Kadri Özçaldıran'ın talimatı ile uygulanmaya başlayan başörtüsü yasağı şapka ile çözüldü.

Rektörlük tarafından kapı girişlerinde görev yapan güvenlik görevlilerine öğrencilerin içeriye şapka ile girebilecekleri talimatı verildi. Bunun üzerine sabah saatlerinden itibaren okullarına gelen öğrenciler güvenlik görevlilerinin uyarıları ile kapı girişlerinde bulunan prefabrik odalara girerek şapka taktı.

BAŞÖRTÜ ÜZERİNE ŞAPKA

Bazı öğrencilerin başörtülerinin üzerine taktıkları şapka ile girdikleri gözlenirken bazı öğrenciler ise başörtülerini çıkartarak okula bere ve kapüşonla giriş yaptıkları görüldü. Bu arada görevlilerin servis minibüslerindeki başörtülü arayışının da kaldırıldığı görüldü.

(Taraf)

Bu haber toplam 1104 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri