Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaşar Hoca bardağı taşırdı

22 Ağustos 2008 / 07:18
Yaşar Nuri Öztürk, 'aldatma' haberlerini gerekçe göstererek istifa eden Okuyan'ı partisini Tuncay Özkan'a teslim etmek istediği için görevden aldığını söyledi.
Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, son günlerde hakkında çıkan bazı haberleri gerekçe göstererek istifa eden Yaşar Okuyan'a sert tepki gösterdi. Okuyan'ı, partisini Tuncay Özkan'a teslim etmeye çalıştığı için 20 gün önce görevden aldığını kaydeden Öztürk, “Ben hayatımda kimseyi aldatmadım. Çıkan haberler dedikodudur, çeşme başı lakırdısıdır. Yaşar Okuyan benden partiyi Tuncay Özkan'a teslim etmemi istedi. Ben meydanlarda imamlara 'köpek' diye bağıranlara partiyi teslim etmem” dedi. Yaşar Okuyan'ın gerçekleri gizlediğini ifade dene Öztürk, 'Partiyi Tuncay Özkan'a teslim etmek istedi. Ben HYP'yi Tuncay Özkan'a teslim etmem. Ben sokaklarda, mitinglerde imamlara köpek diye bağıran bir adama mı partimi teslim edecektim? Böyle bir şeyi Yaşar Nuri onaylar mı? Ben bunu mu imzaladım? Ben söylediklerimin arkasındayım ama adam gibi adamlarla bunu yaparım. Bunu siyaset bezirganları, imamlara köpek diye bağıranlarla değil. Ben Yaşar Okuyan'ın son hadiselerde dahli olduğunu düşünmüyorum. Ama yaptığı açıklamadan anlaşılıyor ki; son hadiselerden o da nemalanmanın peşinde” diye konuştu.Yaşar Hoca bardağı taşırdı

HYP Genel Başkan vekili Yaşar Okuyan, başkanlığını Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk'ün yaptığı HYP'den istifa etti. Okuyan, Yaşar Nuri Öztürk'ün eşini eski Danışmanı Şahane Müftüoğlu ile aldattığına ilişkin haberlerin istifa kararı almasında 'bardağı taşıran son damla' olduğunu söyledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri