Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yasemin Dalkılıç hastaneye kaldırıldı!

26.04.2010 13:32
Rekortmen dalgıç Yasemin Dalkılıç, antrenman sırasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı... Dalkılıç'ın bilincinin açık olduğu öğrenildi.

Dünya rekor denemesi çalışmaları için Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan ve dalıştan sonra rahatsızlanarak helikopter ambulansla Antalya'ya getirilen serbest dalış sporcusu Yasemin Dalkılıç, gayet iyi olduğunu, su bayılması yaşadığını söyledi.

Kaş ilçesinde 1 Mayısta gerçekleştireceği rekor denemeleri için çalışmalarını sürdüren ve bugün 120 metre için dalış yaptıktan sonra helikopter ambulansla Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisine gönderilen Yasemin Dalkılıç, helikopter ambulanstan indirilerek ambulansa alındı ve acil servise getirildi. Üzerinde dalış kıyafetleri bulunan Dalkılıç, acil servise girişte gazetecilere yaptığı açıklamada, gayet iyi olduğunu, antrenman sırasında su bayılması yaşadığını belirtti. Dalkılıç, ''Gayet iyiyim. Genel kontrol için geldim'' dedi.

Dalkılıç, ''Vurgun mu yediniz'' sorusuna ''Vurgun yemedim. Su bayılması'' karşılığını verdi.

Dalkılıç'ın yanında bulunan görevli ise, sporcunun sağlık durumunun iyi olduğunu, genel kontrollerini yaptırmak için geldiklerini söyledi.


Dünya rekor denemesi çalışmaları için Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan serbest dalış sporcusu Yasemin Dalkılıç'ın sağlık durumunun iyi olduğu, rutin kontroller için Antalya'ya gönderildiği kaydedildi.

Kaş'ta 1 Mayısta gerçekleştireceği rekor denemeleri için çalışmalarını sürdüren Yasemin Dalkılıç'ın annesi Şeyma Dalkılıç, çalışmaları çerçevesinde bugün 120 metre dalış denemesi yapan kızı Yasemin Dalkılıç'ın rahatsızlandığını ve ambulans helikopterle Antalya'ya gönderildiğini belirtti. Şeyma Dalkılıç, kızının bilincinin açık olduğunu kaydetti.

Öte yandan dalış ekibindeki yetkililer, Dalkılıç'ın 1 Mayısta yapacağı rekor denemesi için çalışmalarını sürdürdüğünü ve daha önce 106 metreye dalan Yasemin Dalkılıç'ın bugün de 120 metreye dalış çalışmalarını denediğini vurguladılar.

100 metrenin altındaki dalışlardan sonra sağlık durumu ile ilgili ortaya çıkabilecek sonuçlar bilinmediği için tedbir amaçlı kontroller yapıldığını vurgulayan yetkililer, Dalkılıç'ın da bu tür rutin kontroller için Antalya'ya gönderildiğini bildirdiler.

Yetkililer, bu tür dalışların sık yaşanmaması ve bu dalışlarda Dalkılıç'ın 100 metreyi geçmesi nedeniyle dalıştan sonra tam teşekküllü bir hastanede kontrolünün yapılması gerektiğini ve bunun dünyanın öngördüğü bir kural olduğunu ifade ettiler.

Bu haber toplam 4546 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri