Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaşlılık tamamen ortadan kalkıyor

30.04.2009 11:19
Artık yaşlılığın fiziksel etkileri ortadan kalkacak. 60 gönüllü üzerinde denendi ve bilimsel olarak onaylanan dünyanın ilk antia-ging kremi oldu.
Protect & Perfect Intense güzellik kremi, Man- chester Üniversitesi'ndeki testlerden sonra etkisi bilimsel olarak kanıtlanan dünyanın ilk antia-ging kremi oldu. Krem, fibrillin isimli maddenin üretimini artırarak cildin genç kalmasını sağlıyor

İlk olarak 2003'te piyasaya sürülen Protect & Perfect güzellik kremi, İngiliz bilim adamı Steward Long tarafından büyük bir gizlilikle geliştirilmişti. Piyasaya çıktığı ilk günde mağazanın 2 haftalık stoğu yoğun talep üzerine anında tükendi ve 9 ay içinde 6 milyon krem satıldı.

Bunun ardından çalışmalarına devam eden Steward Long, Protect & Perfect Intense'i geliştirdi. 18 ay önce Refine and Rewind ismiyle satışa sulunan ürünün cildi sıkılaştırma ve kırışıklıkları gidermede diğer nemlediricilere oranla 2 kat daha etkili olduğu öne sürülüyordu.

Ancak 30 ml'si 20 sterline satılan kremin üreticisi Boots, bunu bilimsel olarak kanıtlamaya karar verdi. Manchester Üniversitesi'nin bağımsız bilim adamları tarafından yürütülen ve British Dermatology dergisinde yayınlanan araştırmalarda krem 1 yıl boyunca 60 gönüllü üzerinde denendi.

Testler, Protect & Perfect Intense'i kullananların yüzde 70'inin kırışıklıklarında önemli oranda azalma görüldüğünü ve cildin canlandığını ortaya koydu. Uzmanlardan da onay alan krem, içerdiği vitamin, protein, bitki özleri ve antioksidanlar sayesinde cildin sıkı ve gergin kalmasını sağlayan ancak güneş ve yaşlanmanın etkisiyle giderek azalan "fibrillin" isimli bir maddenin üretimini artırıyor.
Bu haber toplam 1534 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri