Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaşlılara elden maaş

28 Mayıs 2008 / 11:41
Yaşlılara maaşları evlerinde verilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı (SGK) ile PTT Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, 2 Haziran'dan itibaren, 65 yaşın üstündeki muhtaç, güçsüz ve kimsesizlere bağlanan aylıkların PTT Şubelerinde ve konutta ödenmesi uygulamasına geçilecek.

SGK'da yapılan protokol imza törenine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, PTT Genel Müdürü Osman Tural ve SGK Başkan Vekili Fatih Acar katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1 milyon 216 bin 350 yaşlı ve özürlü vatandaşın üç ayda bir Ziraat Bankası aracılığıyla aylıklarının ödendiğini belirterek, "Banka kuyruklarında vatandaşlarımızın yaşadığı çileleri görüyoruz. Bu Türkiye'ye yakışmıyordu, bunun ortadan kalkması gerekiyordu" dedi. Çelik, söz konusu uygulamayla ödemelerin PTT Bank şubeleri aracılığıyla gerçekleştirileceğini ve bu kuyruklara son verileceğini dile getirdi. Ulaştırma Bakanı Yıldırım da yaptığı konuşmada, söz konusu uygulamayla vatandaşların hayatlarını kolaylaştırma amacı taşıdıklarını, hizmeti vatandaşların ayağına götürdüklerini söyledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1130 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri