Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaşlıların çilesi bitmiyor

10 Eylül 2008 / 17:16
Yaşlıların PTT'lerden Maaş Alma Çilesi Alınan Bütün Önlemlere Rağmen Devam Ediyor. Kars'ta Sabahın Erken Saatlerinde Yaşlılar Üç Aylıklarını Almak İçin Postane Önünde Sıraya Girdi. Yaşlıların Ramazan Günü Bitkin Oldukları Gözlendi.
Yaşlıların PTT'lerden maaş alma çilesi alınan bütün önlemlere rağmen devam ediyor. Kars'ta sabahın erken saatlerinde yaşlılar üç aylıklarını almak için postane önünde sıraya girdi. Yaşlıların Ramazan günü bitkin oldukları gözlendi.

Bu duruma tepki gösteren Halk Ozanı Erdal Balık, yaşlıların ayakta duracak hallerinin olmadığını ve bu şekilde saatlerce bekletilmeleri yüzünden baygınlık geçirenler bile olduğunu söyledi. Aylık almak için gelen yaşlıların çoğunun hasta olduğunun altını çizen Balık, "Gelenlerin çoğunun dizi tutmuyor, bir çoğunun da eve gidecek parası yok. Ben de anne ve babamı getirdim. Biri 88, diğeri 78 yaşında. Annem raporlu olmasına rağmen aylığını almak için burada hasta bir şekilde bekliyor. Sabah 09.00'da geldik ama 2 saattir ayakta bekliyoruz." dedi.

Köyden aylık alabilmek için geldiğini ve saatlerce para alamadığını söyleyen Binnet Polatel ise, "Sabahtan beri burada bekliyorum. Kuyruk kuyruk, nereye kadar? Bu kadar insana yazık." diye konuştu. (CİHAN)
Bu haber toplam 930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri