Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu'nun annesi 'Yılın Annesi' seçildi

09.05.2009 14:53
Sivas Gül Hanımlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Gül-Der)'nin organizesinde bir konferans düzenlendi.
Helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu, bir dernek tarafından yılın annesi seçildi. 'Anneler Günü' konulu konferansta 87 yaşındaki Fidan Yazıcıoğlu'na ödülünü Dr. Senai Demirci verdi.
Sivas Gül Hanımlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Gül-Der)'nin organizesinde bir konferans düzenlendi. Sivas Belediyesi Nikah Salonu'ndaki konferansa Araştırmacı Yazar Dr. Senai Demirci konuşmacı olarak katıldı. Özellikle bayan davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansta Demirci, annelik vazifesinin önemine değindi. Çocuk yetiştirmenin çok büyük bir sorumluluk gerektirdiğini dile getiren Demirci, Hz. Muhammed(SAV)'in hayatından örnekler verdi. Demirci, Kuran-ı Kerim ayetleriyle de insanların nasıl bir hayat sürdürmesi gerektiğini anlattı.


Konferans sırasında zaman zaman duygulu anlar da yaşandı. Görme özürlü bir kız çocuğu 'anne' şiirini okuması salondakileri ağlattı. Konferansın sonunda 25 Mart 2009 tarihinde miting için gittiği Kahramanmaraş'tan dönerken bindiği helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu'na 'yılın annesi' ödülü verildi. Dernek üyeleri tarafından, anne Yazıcıoğlu'nun, kaza sonrası metanetli ve vakur duruşunu koruduğu için yılın annesi seçildiği belirtildi. Araştırmacı Yazar Dr. Senai Demirci, 87 yaşındaki Fidan Yazıcıoğlu'na çicek ile Türk Bayrağı ve Kur'an-ı Kerim hediye etti. Ayakta durmakta zorlanan anne Yazıcıoğlu, kendisini yılın annesi seçtikleri için teşekkür etti.


Bu arada konuşmacı Senai Demirci, konferansın sonunda kitaplarını imzaladı. (CİHAN)Bu haber toplam 3286 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri