Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Avea ve Turkcell o gün bildirmiş

27.03.2009 18:25
Keş Dağı mevkinin kazanın olduğu gün saat 16.22'de Avea ve Turkcell aracılığıyla BTK tarafından tespit edilen sinyalin geldiği bölgenin içerisinde olduğu bildirildi.
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde olduğu helikopterin enkazının bulunduğu “Döngel Köyü yakınlarındaki Keş Dağı mevkinin” kazanın olduğu gün saat 16.22'de Avea ve Turkcell aracılığıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından tespit edilen sinyalin geldiği bölgenin içerisinde olduğu bildirildi.

BTK yetkililerinden edinilen bilgiye göre, kazanın meydana gelmesinden çok kısa bir süre sonra kurumdan cep telefonları aracılığıyla sinyal tespiti yapması istendi.

Bunun üzerine helikopterde bulunan Avea ve Turkcell GSM operatörlerini kullanan 3 ayrı cep telefonundan sinyal alındı, sinyalin alındığı bölge Göksun'da 30 kilometre uzunluğunda 1 kilometre genişliğinde bir alan olarak tespit edildi.

Yetkililer, bu sinyalin alındığı bölgenin, helikopter enkazının bulunduğu belirtilen “Döngel Köyü yakınlarındaki Keş Dağı mevkini” de içine aldığını kaydetti.
Kaynak:
Bu haber toplam 1418 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri