Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Görgü tanığı Emek: Beni dinlemediler

27.03.2009 21:29
Helikopteri düşmeden 5 dakika önce gördüğünü söyleyen Veli Emek yetkilileri uyardığını ama...
BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu 6 kişiyi taşıyan helikopteri düşmeden 5 dakika önce gördüğünü söyleyen Veli Emek, "Yetkilileri yanlış yerde aradıkları konusunda uyardım ama beni dikkate almadılar" dedi.

20 yıldır Fransa'da yaşadığını belirten Emek, tatil için Türkiye'ye gelrdiğini belirterek, helikopteri düşmeden 5 dakika önce 15.40'ta gördüğünü, 15.45'te helikopterin düştüğünü öğrendikten sonra 112 ve 155'i arayarak nereye düştüğü hakkında bilgiler verdiğini ancak dikkate alınmadığını ileri sürdü.

Aramaların yanlış bölgelerde yapıldığını öğrendikten sonra yine yetkilileri aradığını ve yanlış yerde arama yapıldığını söylediğini belirten Emek, ancak yine dikkate alınmadığını öne sürdü. Emek şunları söyledi:

"Maalesef bizi dikkate almadılar. Tam olarak Merk bölgesinde, Göksun istikametine, yani baktığımız zaman Göksun istikametine gidiyor. Ve Göksun'da aramalarına başladıklarında, ben yanlış olduğunu, yanlış yerde aradıklarını söyledim, maalesef bizi dikkate almadılar. Ben Ilıca bölgesinde aranmasını söyledim. Televizyoncular benle irtibata geçtiler, ben yanlış yerde olduklarını, yetkili kişileri bilgilendirmeleri için söylemiştim ve maalesef yine dikkate alınmadık."

Helikopteri gördüğü anda bir arkadaşıyla telefonla görüştüğünü söyleyen Emek; "O arada ben bir arkadaşla görüşüyordum, 15.40 civarlarında. Dedim 'ya ne kadar güzel bir memleket. Üstümüzden helikopter geçiyor kıpkırmızı, yer bembeyaz" Bunu kendimiz söylüyoruz ve 5 dakika sonra maalesef bu olay yaşanıyor. Ama yetkililer 112, 155 yani sanki dalga geçercesine bizi niye aradınız gibisine dikkate almadılar" ifadelerini kullandı.İHA

Bu haber toplam 1414 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri