Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yiğit adamın yiğit karısı olur!

15.04.2009 01:20
Yerel seçimlerden birkaç gün ilk kez bindiği helikopterin düşmesi sonucunda yaşamını yitiren Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi sessizliğini bozdu.
Aksiyon Dergisine konuşan Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, ne eşinin ilk kez bindiği helikopterin düşüşüyle ilgileniyor, ne enkazın geç bulunmasıyla ne de kamuoyunda dile getirilen şaibelerle.

Gülefer Hanım, eşinin kendisine yaraşır bir ölümle veda ettiğine inanıyor ve bunu teselli kaynağı sayıyor. Hatta cenazelerin uzun süre bulunamamasını çok anlamlı buluyor. Kendisine bu türden sorular sorulmasına alınıyor ve şunları söylüyor:

"Allah ona kabre konulmadan binlerce dua gönderilmesini sağladı. Her işte bir hayır vardır. Onu bembeyaz karlarla kendisi örttü."

Helikopter kazasının ardından yaşanan süreçte ortaya çıkan bilgi kirliliğine, şaibeli haberlere de isyan eden Yazıcıoğlu çoğu haberin abartıldığından yakınıyor.

Eşinin sayısal ağırlığı olan biri olmadığını; ama siyasal ağırlığının çok fazla olduğunu anlatırken cenazeye katılan milyonlara dikkat çekiyor. Eşinin güzel bir ölümle veda ettiğini düşünen Gülefer Hanım, bundan sonraki tek temennisini şöyle dile getiriyor: "Zambiya'dan bile hatim gönderdiler. O kadar çok dua edildi ki ne mutlu ona, böyle bir ölüm nasip oldu. Allah bana da Muhsin'inki gibi bir ölüm nasip etsin. Hepimiz öleceğiz sonuçta. Önemli olan güzel anılmak. Muhsin bunu başardı, başka bir şey istemem."
Bu haber toplam 4136 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri