Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu kaza anını anlattı!

08 Haziran 2008 / 18:39
BBP Lideri Yazıcıoğlu, Bolu Tüneli'nde aracıyla yine bir trafik kazası geçirdi.1 yıl içinde 4 defa trafik kazası atlatan Yazıcıoğlu Allah'a şükür kurtulduk dedi
BBP Lideri Yazıcıoğlu, Bolu Tüneli'nde aracıyla yine bir trafik kazası geçirdi.1 yıl içinde 4 defa trafik kazası atlatan Yazıcıoğlu Allah'a şükür kurtulduk dediBüyük Birlik Partisi (BBP) lideri Muhsin Yazıcıoğlu, birbirinden gizemli trafik kazalarıyla sık sık gündeme geliyor. Yazıcıoğlu'nun Yozgat, Sivas ve Samsun'da yaşadığı trafik kazalarına önceki gün bir de Bolu eklendi. Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu araç, Bolu Tüneli'ne girişte, öndeki kamyon sürücüsünün direksiyonu sola kırması nedeniyle ani fren yaptı. Kontrolden çıkan araç ağır hasar görürken Yazıcıoğlu kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. MKYK toplantısına katılamayan Yazıcıoğlu “Kamyon sinyal vermeden önümüze çıktı. Korumam ön koltukta değildi. Yoksa sonuç çok acı olurdu. Allah'a şükür kazayı atlattık” dedi. BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, İstanbul'da partililer tarafından kurban kesilerek karşılandı.

Bolu'da geçirdiği trafik kazası nedeniyle Partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Toplantısı'na katılamayan BBP Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu, kendisine tahsis edilen otomobille Parti Genel Merkezi'ne geldi.

BBP Genel Merkezi'ne saat 13.00 sıralarında giriş yapan Yazıcıoğlu, partililerin büyük ilgisiyle karşılaştı. Yazıcıoğlu, kendisi için kesilen kurbanın ardından partililerle bir süre sohbet etti.

Kazanın oluş biçimi hakkında bilgi veren Yazıcıoğlu, şunları söyledi:
"İstanbul'dan Ankara'ya uçakla dönecektim ama geç kaldım. Sabah 07.30'da karayoluyla Ankara'ya hareket ettik. Bolu Tüneli'nde tamirat olduğu için şerit ikiye düşürülmüş, bundan dolayı yol aniden daralıyor. Bir kamyon sinyal vermeden önümüze kırdı. Şoförümüz fren yapmasına rağmen mesafeyi koruyamadık ve sağ taraftan kamyonun altına girdik. Airbagler açıldı, ön sağ taraf koltuğa kadar çöktü. Tavan delindi ve ön camlar kırıldı. Biz iner inmez süratle güvenlik için dubaların yerini değiştik. Yapmış olduğumuz kaza nedeniyle birçok araç da kaza tehlikesi atlattı. Biz bununla meşgul olurken, kamyonun plakasına bakmadık. Kamyonda hiç durmadı çekti gitti. Sonradan emniyet müdürü ve emniyet mensupları geldi. Başta Bolu Valisine, emniyet müdürüne ve ekiplerine duyarlılıkları dolayısıyla teşekkür ediyorum. Kameralardan tespit sonucu, kamyon Bolu sanayisinde bulundu. Ufak-tefek sıyrıklarımız dışında yaralımız yok. Yanıma koruma almamıştım, ön koltuk boştu. Eğer koruma alsaydım Allah korusun kötü sonuçlar olurdu. Olayda bir kasıt görmüyorum. Kaza ciddi oldu ama Allah'a çok şükür ufak sıyrıklıklarla atlatmış olduk. Şansımız varmış, bununla geçmiş olsun."

Öte yandan; Yazıcıoğlu, Başbakan Erdoğan, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çİçek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın kendisini telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulunduklarını bildirdi.
İLK KAZA 13 MAYIS'TA
Muhsin Yazıcıoğlu ilk gizemli trafik kazasını geçen yıl 13 Mayıs'ta yaşadı. Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, kendi otomobiliyle Ankara'dan Sivas'a giderken Yozgat'ta geçirdiği trafik kazasında hafif yaralandı. Muhsin Yazıcıoğlu hemen olay yerine geldi. Yakalanan şahısların Yazıcıoğlu'nun ülkü ocakları döneminden bir arkadaşının yeğenleri olduğu ortaya çıktı. Yazıcıoğlu kaza sonrası yaptığı açıklamada, yakalananların iyi niyetli olduklarına inanmadığını dile getirdi.

ÖLÜMDEN DÖNDÜ
İlk kazadan 8 gün sonra 21 Mayıs 2007'de bu kez Muhsin Yazıcıoğlu kaza geçirdi. Yazıcıoğlu, Ordu'dan Ankara'ya dönerken Samsun'da kırmızı ışıkta geçen bir minibüsün çarpması sonucu ölümden döndü. 25 Ağustos 2007'de Sivas'ta yaşanan kazada ise, Yazıcıoğlu'nun makam otomobili, traktörle çarpıştı. Yazıcıoğlu kaza sonrası yaptığı açıklamada, "Traktör olduğu kesin değil, kamyon da olabilir" ifadelerini kullandı.

Samanyolu


Kaynak:
Bu haber toplam 2456 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri