Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu kazasında şok iddia

09.11.2009 09:43
Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği kazayı incelemek için görevlendirilen araştırma ekibi, yeni bir iddia ortaya attı.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun da aralarında bulunduğu altı kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasını incelemek için görevlendirilen araştırma ekibi, yeni bir iddia ortaya attı: "Helikopterin düşmesine elektromanyetik silah neden oldu"

 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili şok bir rapor hazırlandı. Parti tarafından görevlendirilen araştırma ekibinde yer alan havacılık uzmanı Volkan Sürmeli, soruşturmayı yürüten Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı’na gönderdiği raporunda, helikopterin düşmesine elektromanyetik silahların neden olduğunu ileri sürdü. Sürmeli, Meclis Araştırma Komisyonu’na da bilgi verecek.

 

‘HER 5 SANİYEDE BİR ARANDILAR’

 

Alman bir uzmanla yaptıkları çalışmalarda, helikopterin kesinlikle düşürüldüğü kanaatine vardıklarını belirten Sürmeli “Helikopterde bulunan 6 kişinin cep telefonları, kazadan önce hiç konuşma yapılmadan 5’er saniye aralıklarla aranmış. Bu yöntemle helikopterin koordinatları belirlenmiş. Daha sonra, yerden yüklü bir miktarda elektromanyetik dalga gönderilerek helikopterin elektronik aksamları stop ettirilmiş” dedi.

 

Genelkurmay’a elektromanyetik konusunda danışmanlık yapan Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selim Şeker de daha önce elektromanyetik silahlara dikkat çekerek, bu silahlarla değil uçak uyduların dahi düşürülebildiğini açıklamıştı.

Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri