Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rüyasında Yazıcıoğlu 'o yeri' söyledi

19.04.2009 11:54
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu kazadan birkaç saat önce kızının gördüğü rüyayı anlattı "Babana söyle ben Elmalı Köyündeyim gelip beni kurtarsın"
Seçim çalışmaları nedeniyle Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken, içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun Sivas'taki annesinin evine her gün yüzlerce ziyaretçi akın ediyor.

Türkiye'nin birçok yerinden ve Avrupa'dan Sivas'a gelen Yazıcıoğlu'nun sevenleri, anne Fidan Yazıcıoğlu ve ailenin diğer fertlerine başsağlığı dilerken, yaşanılan acıyı aileyle paylaşıyor. Anne Fidan Yazıcıoğlu'nun evini neredeyse her gün ziyaret eden Sivas Valisi Veysel Dalmaz ve Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp de adeta birer ev sahibi gibi ziyaretçileri karşılıyor.

“ANACIĞIM BEN YOLA ÇIKIYORUM, HAKKINI HELAL ET”

Yener Dönmez'in Sivas'a giderek başsağlığı dilediği Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu, “Muhsinimi çok özlüyorum” dedi. Anne Fidan Yazıcıoğlu, oğlu Muhsin Yazıcıoğlu'nun yolculuğa çıkmadan önce kendisini muhakkak aradığını ve helallik istediğini belirterek, “Anacığım ben yola çıkıyorum, hakkını helal et, derdi. Bu sefer yine aradı. Oğlum nereye gidiyorsun, dedim. ‘Kahramanmaraş'a gidiyorum', dedi. Ben de, oğlum Allah işini rast getirsin, kazadan beladan saklasın. İşte o gün kara haber geldi” diye konuştu.

“RÜYAMDA GÖRMEK İÇİN HER GÜN DUA EDİYORUM”

Evlat acısını her gün yüreğinde taşıyan anne Fidan Yazıcıoğlu, oğlunu rüyasında görmek için her gün dua ettiğini belirterek, “Muhsin'imi çok özlüyorum. Her gün rüyamda görmek için dua ediyorum ama henüz göremedim. Oğlum 20 yaşında hapse düştü, 7.5 yıl işkence gördü. Allah kimseye böyle acı yaşatmasın” dedi.

“ELMALI KÖYÜ'NDEYİM BENİ KURTARSINLAR”

Anne Yazıcıoğlu'nun acısını paylaşan bir başka isim ise, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu. Kardeşini kaybetmenin verdiği acıyı hala yüreğinde hisseden ağabey Yazıcıoğlu, helikopter kazasından önce yaşadığı ilginç bir olayı Vakit Gazetesi Haber Koordinatörü Yener Dönmez'e şu şekilde anlattı: “Kızım kazadan birkaç saat önce beni aradı. ‘Baba amcamı rüyamda gördüm', dedi. ‘Babana söyle ben Elmalı Köyü'ndeyim gelip beni kurtarsınlar', demiş. Ben de, kızım Elmalı Köyü bizim köy, amcan da Maraş'a gitmiş, dedim. Sonradan görüldü ki helikopterin düştüğü yer de Elmalı köyü.” VAKİT

Bilindiği gibi Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında Sivas'ın Sarkışla ilçesi Elmalı Köyü'nde dünyaya gelmişti. Türkiye'yi üzen kazanın helikopterinin enkazı ise Kahramanmaraş'ın Döngel köyü Şahinkayası mevkisinde Sisne-Elmalı arasında bulunmuştu.
Bu haber toplam 2352 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri