Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu'nun memleketi üzüntü içinde

26.03.2009 18:44
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin düşmesi, Yazıcıoğlu'nun memleketi Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yaşayanları üzüntüye boğdu.
İlçede yaşayan vatandaşlar ve partililer, Elmalı köyünde doğan hemşehrileri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin düştüğü yönündeki haberle birlikte büyük üzüntü yaşıyor.

Olayın duyulmasının ardından BBP Şarkışla seçim bürosu önünde toplanan partililer ve vatandaşlar, Yazıcıoğlu ve beraberindekilerden gelecek iyi haberleri bekledi.

BBP Şarkışla Belediye Başkan Adayı Kasım Gültekin de seçim bürosuna gelerek partililerle görüştü. Gözleri dolarak konuşan Gültekin, partililere ve vatandaşlara seslenerek, ''Kadere iman dinimizin gereğidir. Sabredeceğiz, dua edeceğiz, sizlerin de bunu yapmasını istiyorum'' dedi.

Herkesi metanetli olmaya çağıran Gültekin, ''Arkadaşlar, taşkınlık yapar, taşkınlıktan bir şey çıkarmaya çalışırsak, bu bize yakışmaz. Bu Cenab-ı Allah'tan gelen bir kazadır'' diye konuştu.

Tüm siyasi partilerden yetkililerin kendilerini ziyaret ederek, acılarını paylaştıklarını ifade eden Gültekin, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bizler acımızda da beraberiz, tatlımızda da. Şu an bizim acılı bir günümüz. Devlet, elinden gelen tüm imkanları kullanıyor, kaza bölgesinde buradan giden arkadaşlarımız da var. Aramalar hava şartları nedeniyle güçlükle yürütülüyor. Onun için sizlerden sabretmenizi ve dua etmenizi bekliyorum.''


-SUŞEHRİ HALKI DA ÜZÜNTÜ İÇERİSİNDE-


Suşehri Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Şaban Coşkun ve beraberindeki heyet, BBP Suşehri Seçim Bürosu'nu ziyaret etti.

BBP İlçe Başkanı Nuh Genç ve BBP Suşehri Belediye Başkan Adayı Sedat Sel tarafından karşılanan Coşkun ve beraberindekiler, parti yetkililerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kazanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Coşkun, ''Acımız büyük. İnşallah en kısa sürede sağ olarak bulunmalarını bekliyoruz'' ifadelerini kullandı.

BBP İlçe Başkanı Nuh Genç ise kazanın kendilerini çok üzdüğünü belirterek, ''İnşallah sağ olarak bulunurlar'' temennisinde bulundu.

Bu arada, ilçedeki tüm siyasi partiler, kaza nedeniyle seçim çalışmalarına ara verdi.


(KE-FK-AHM-İSA-ADA-DEL)Bu haber toplam 1228 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri