Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu'nun sandığına karanfil

29.03.2009 13:56
Merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun oy kullanma kaydının ve sandığının bulunduğu sınıfta hüzün hakim
Ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu'nun Mimar Sinan Mahallesindeki evin karşısında Hacı Mehmet Sabancı Lisesi'ndeki 2187 nolu sandıkta Muhsin Yazıcıoğlu ile kızı Firuze, ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ve diğer akrabalarının oy kayıtları bulunuyor.

Yazıcıoğlu'nun aile fertlerinden ağabey Yusuf Yazıcıoğlu ve bazı akrabaları sabah saatlerinde 2187 nolu sandığa gelerek oylarını kullandı. Yusuf Yazıcıoğlu'nun oyunu kullanırken üzgün olduğu gözlendi. Burada Yusuf Yazıcıoğlu'na sandık görevlileri ve vatandaşlar baş sağlığı diledi.

Basın mensuplarının cenazeyle ilgili sorusu üzerine Yusuf Yazıcoğlu, kardeşinin Ankara'da toprağa verileceğini söyledi.

YAZICIOĞLU'NUN SANDIĞINA GÜL VE KARANFİL

Yazıcıoğlu ile aynı sandıkta ismi olan Ahmet Kurt adlı vatandaş, oyunu kullanmaya elinde bir adet gül ile geldi. Oyunu kullandıktan sonra sandığa gül bırakan Kurt, duygularını şöyle ifade etti:

''Sivas için büyük hizmetleri olmuştur, minnettarız ona. Ona vefa borcumuzu ödemek adına oy kullanırken sandığına gül koymak için ben geldim. Aynı sandıkta oy kullanacağımı duyduğum günden itibaren duygulanmıştım. Şu an onun da burada ollmasını, oy kulladıktan sonra onu tebrik edip tokatlaşmak isterdik. Ama hakkın rahmetine kavuştu. Takdiri ilahi. İnancı tam insandı. İçimiz kan ağlıyor. Duadan başka yapacağımız bir şey yok. Allah rahmet eylesin.''

BBP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Hamdi Gezici ve partinin eski il başkanı Erol Çelik ile bir grup partili de ellerinde ''sizi unutmayacağız'' yazısının bulunduğu Yazıcıoğlu'nun fotoğrafı ve bir adet karanfil ile sandığın bulunduğu sınıfa geldi.

Sandığın üzerine karanfili bırakan Erol Çelik, ayrıca Yazıcıoğlu'nun fotoğrafını da bırakmak istedi.

Sandık başkanının siyasi olabileceği düşüncesiyle karanfili bırakmasını, ancak fotoğrafı koymaması gerektiğini söylemesi üzerine, bir süre sandığın üzerinde kalan Yazıcıoğlu'nun fotoğrafı daha sonra Çelik tarafından kaldırıldı.

Gezici, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk ve İslam alemine baş sağlığı dileyerek, ''Genel başkanımızın bugünkü oluşan tabloyu gördüğünü, bizler de gördük. Ama Türkiye bunu geç gördü. Tek üzüntümüz o. Demek ki Türkiye'nin gönlündeymiş, kalbindeymiş. Türkiye bunu geç gördü. Tek üzüntümüz bu. Sağ olsun yine de'' diye konuştu.

Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Zeynel Abidin Kılıç ise Yazıcıoğlu'nun ölümünden dolayı Türk milletinin büyük acı yaşadığını belirterek, Sivas'ın büyük bir evladını, büyük bir liderini kaybettiğini söyledi.

Yazıcıoğlu'nun ve kızının 2187 nolu sandıkta oy kullanacağını belirten Kılıç, ''Yazıcıoğlu ailesi bu sandıkta oy kullanacaklardı. Maalesef başkanımız öldü. Burada oyunu kullanamıyor. Allah mekanını cennet etsin'' diye konuştu.

Kaynak:
Bu haber toplam 1022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri