Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazısını Yazdı 15 Gün sonra Öldürüldü

26 Temmuz 2008 / 11:40
Ergenekon Terör Örgütü'ne üyelikten tutuklu yargılananç eski öğretim üyesi Emin Gürses, Ergenekon İddianamesi'nde, "...Uğur Mumcu'nun yazdığı bir yazı vardı:
Gürses, iddianamedeki ifadesinde şunları ifade ediyor: "... Uğur Mumcu'nun yazdığı bir yazı vardı: Odasında bana "Türkiye'de müttefik dediğimiz yabancı istihbarat birimlerinin yıkıcı faaliyetleri var. Bunları yayınlayacağım" dedi. Uğur Mumcu'nun yazdığı bir yazı vardı: Terörün arkasında bizim ittifak içinde olduğumuz istihbarat birimlerinin olduğunu ima ediyordu. 15 gün sonra öldürüldü... Neden korumadılar... Ve Necip de 15 gün sonra öldürüldü. Necip'i niye

korumadılar ? Üstelik Necip'in hem MiT'le ilişkisi vardı, hem de Genelkurmay'la... O niçin korunmadı ? Eşref Bitlis Paşa Jandarma Genel Komutanı'ydı. En mülki oydu. Ne zaman ki "Bu işin arkasındakileri gördüm" dedi, o da öldürüldü. Peki o niye korunmadı ?..."

"... İçerde sızma var... Türkiye'de temizliğin Ankara'dan başlaması lazım; ben niye "Ankara'da işgal var" diyorum birimlerin içinde. Demin anlattığım mafyavari örgütlenmelerin içinde mutlaka istihbarat birimlerinden birileri vardır. Eğer oradaki istihbaratçı milliyse tehdidi merkeze bildirir. Milli değilse, yine bildirir, fakat tam tersine, işin çabuklaşması için bildirir. Ya da merkezde birileri pasif kalmayı tercih eder. Bunlara bakmalı...."
Bu haber toplam 774 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri