Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni doblo

05 Haziran 2008 / 16:57
Fiat Doblo Carioca 29 bin YTL'den başlıyor
Fiat Doblo Carioca 29 bin YTL'den başlıyor

2006 yılının ticari aracı seçilen Fiat Doblo, özel olarak hazırlanan ve de sınırlı sayıda üretilecek olan Carioca versiyonuyla tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Yaklaşık 10 bin kişiye ulaşılması hedeflenen ve Türkiye'nin 29 büyük ilini kapsayan roadshow etkinliğinde Fiat Ticari Araçlar ürün gamındaki modellerle birlikte tanıtılan Fiat Doblo Carioca, 29 bin 950 YTL'den başlayan fiyata sahip.

Sadece çöl gri renkte sunulan araç, açık gövde rengiyle dışarıdan içerisindeki ferah iç mekan hakkında fikir veriyor. Diğer Fiat Doblo modellerinden farklı olarak Carioca'da bu gövde rengini aracın tamponlarında, yan aynalarında ve kapı kollarında görmek mümkün. Son derece çekici gövde rengi, iç kapı kolları ve havalandırma kanallarının çerçevelerinde de kendisine yer buluyor. Araçtaki görsel bütünlük, bu model için özel olarak hazırlanan Carioca özel kumaşı kaplı koltuk döşemeleriyle sağlanıyor.

Zengin standart donanım
Fiat Doblo Carioca, radyo-CD, uzaktan kumandalı merkezi kilit, elektrikli ön camlar, yolcu tarafında sürgülü kapı, yukarı açılır arka kapı ve sürücü havayastığı gibi donanımlara sahip. Ayrıca bunlara ilave olarak özel koltuk kumaşları, elektrikli ve buğu çözücülü yan aynalar, klima, gövde rengi iç aksesuarlar, tamponlar, kapı kolları ve aynalar da aracın standart donanımında bulunuyor. Fiat Doblo Carioca'nın opsiyonel donanımları arasında ikinci sürgülü kapı, ABS+EBD ve yolcu havayastığını kapsayan güvenlik paketi ve yan havayastıkları, yer alıyor.

Ekonomik ve güçlü motorlar
Fiat Doblo ailesindeki diğer modellerde olduğu gibi, Carioca'da da kullanım maliyeti düşük, az yakıt tüketen ve güçlü 1.3 ve 1.9 Multijet motorlar görev yapıyor. 75 HP'lik 1.3 Multijet motor 190 Nm'lik maksimum torka ulaşabiliyorken şehir dışı kullanımda yakıt tüketimi sadece 4.7 lt/100 km. 105 HP'lik 1.9 Multijet motorsa 200 Nm'lik maksimum torka erişebiliyor. Fiat Doblo Carioca da ekonomik motorlarıyla hem iş hem de ailenin en iyi dostu olacak.

Fiat Doblo Carioca'nın tavsiye edilen anahtar teslimi fiyatı 1.3 Multijet motor için 29 bin 950 YTL iken; 1.9 Multijet'e 32 bin 150 YTL'ye sahip olunabiliyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 2498 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri