Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni doğan gözleride görmüyor

26 Mayıs 2008 / 23:30
doğuştan kafatası olmayan, gözleri görmeyen ve sol elinin parmakları birbirine yapışık doğan
Bebeğin kafatası yok
Afyonkarahisar'ın Şuhut İlçesi Koçyatağı Köyü'nde bir yıllık evli Kezban- Serhan Sarıkaya çifti, 3 ay önce dünyaya gelen doğuştan kafatası olmayan, gözleri görmeyen ve sol elinin parmakları birbirine yapışık doğan kızları Hümeysa'ya şifa bulmak için İzmir'e geldi. Doktorların `En fazla bir yıl yaşar' dediği Hümeysa bebeğin dramı yürekleri parçalarken, ailesi ilk 5 ay ultrason sonuçlarına bakmasına rağmen bebeğin hastalığını fark etmediklerini öne sürdükleri Opr. Dr. B.A.'dan şikayetçi olacaklarını belirtti.
Afyonkarahisar'da tarım işçiliği yapan Yeşil Kartlı 20 yaşındaki Serhan Sarıkaya ve ev kadını eşi 21 yaşındaki Keziban Sarıkaya'nın 10 Şubat 2008'de dünyaya gelen bebekleri Hümeysa'nın dramı yürekleri dağladı.

Bebeğin kafatası yok
Doğuştan kafatasının beşte üçü olmayan, gözleri gelişmediği için göremeyen ve sol elinin parmakları birleşik olan bebek görenleri hayrete düşürdü. Hamilelik sırasında her ay 60 YTL ücret ödeyerek, Şuhut Devlet Hastanesi'nde görevli Opr. Dr. B.A.'nın özel muayenehanesine gittiklerini, 5 ay boyunca bebeğin ultrason muayenesinin yapıldığını belirten Serhan Sarıkaya, "Bize bebeğin gelişiminin normal olduğunu söyledi. Rahatsızlanan eşimi Afyonkarahisar'daki özel bir polikliniğe götürdüğümde ise acı gerçeği öğrendik. Burada yapılan kontrollerin ardından bize, o zaman 5.5 aylık hamile olan eşimin karnındaki bebeğin kafatasının ve gözlerinin gelişmediği söylendi. Bebek 5.5 aylık olduğu için müdahale edilemeyeceği, bu şekilde doğacağı belirtildi" dedi.mynethaber

Bu haber toplam 11342 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri