Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Düzeninde Eski Acıları Tekrarlandı

19 Kasım 2008 / 10:49
Konya'ya iş için giden mühendisin Büyükçekmece'deki evinde kalan 11 yaşındaki kızı boğularak öldürüldü
iş için Konya'da bulunan orman mühendisi Erdal Uğurlu, dün akşam saatlerinde Gürpınar Adnan Kahveci Mahallesi Emincan Sitesi'ndeki bir dairede kalan eşi ve kızını telefonla aradı. Uğurlu, eşi Belgin Uğurlu (31) ve kızı Beste Uğurlu'nun (11) telefona cevap vermemesi üzerine durumu akrabalarına ve sitenin güvenlik görevlilerine bildirdi.

Görevlilerin de dairede kalanlardan cevap alamamaları üzerine daireye çilingir çağrıldı. Çilingirin kapıyı açmasıyla girilen dairede, sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede, Beste Uğurlu'nun boğularak öldürüldüğü, anne Belgin Uğurlu'nun ise yüzünde sıyrıklar oluştuğu belirlendi.

Belgin Uğurlu, ambulansla kaldırıldığı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Beste Uğurlu'nun cesedi, savcı ve polislerin yaklaşık 4 saat süren incelemelerinin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Bu arada, evin kapısında herhangi bir zorlama izi bulunmadığı ifade edildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğünü ifade eden polis yetkilileri, bu kapsamda anne Belgin Uğurlu'nun nasıl yaralandığının araştırıldığını ve ifadesine başvurulacağını kaydetti.

Öte yandan, Erdal Uğurlu'nun otobüs işletmeciliği yaptığı 1993 yılında, yanında çalışan ve hırsızlık amacıyla evine giren muavini tarafından eşi ve 2 çocuğunun öldürüldüğü belirtildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1908 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri