Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Gaf SKYTÜRK Spikerinden

09 Temmuz 2008 / 08:41
SKY Türk spikeri Saynur Tezel de canlı yayında 'küfürlü' gafa imza attı..
Son Ergenekon gözaltıları için demediğini bırakmayan ve heyecanına yenilerek gaf yapan gazeteciler kervanına SKY Türk sunucusu Saynur Tezel de katıldı.

Bazı yayın kuruluşları özellikle emekli paşaların ve gazetecilerin gözaltına alınmasını eleştiren haber ve yorumlar yaparak, soruşturmanın üzerinde spekülasyonlara yol açacak yorumlarda bulunmaya devam ediyorlar.

Özellikle Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılanlara ekranlarını ardına kadar açan kimi kuruluşlar Ergenekoncu olmakla suçlanan isimlere sahip çıkıyorlar.Bunlardan biri olan eski asker, akademisyen ve yazar Erol Mütercimler gözaltı sürecini SKY Türk televizyonunda katıldığı canlı yayında anlattı. Ders verdiği üniversitede bir öğrencisinin "Hocam sizin tutturduğunuz ders notlarını da imha edeyim mi? Babam onları yok et dedi. Beni de Ergenekon'la ilişkilendirirler mi?" diye sorduğunu söyleyen Mütercimler, "O an yer ayağımın altından kaydı. Dünya başıma yıkıldı." dedi. Bu sözler üzerine kendinden geçen ve ekranda olduğunu unutan sunucu Saynur Tezel, gözaltılara tepkisini tuhaf cümlelerle ifade etti.


"SİZ GÖZALTINA ALININCA AĞZIMA GELENİ SÖYLEDİM"

NTV spikeri Duygu Canbaş'ın gözlatı sabahı "Bugün günümüz aydınlık değil" gafı hafızalardaki yerini korurken bir benzerini yapan Saynur Tezel,büyük bir marifetmiş gibi Mütercimler'e dönerek "Senin gözaltına alındığın gün ağzıma geleni söyleyip küfrettim, bununla da yetinmedim; serbest bırakıldığın gün de sevincimden küfrettim. Sayın savcılara buradan söyleyim. Olayla ilgili olarak benim de ifadelerim var" dedi.

Tezel'in canlı yayında yaptığı hodri meydanvari bu yorum, Ergenekon soruşturması ile ilgili olarak medyada yaşanan yozlaşmanın ve yargı kararlarına karşı çifte standartın bariz göstergesi oldu.
Kaynak:
Bu haber toplam 5564 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri