Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Gözaltılar Olabilir

10 Ocak 2009 / 01:26
TRT 1 de Bir programa katılan Şamil Tayyar sıcak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu
TRT 1' de gündeme dair açıklamalarda bulunan Şamil Tayyar şunları söyledi; Bugün Gölbaşında ele geçirilen silahlar eğer Susurluk silahları ise onlar o döneme ait soruşturmada da cevapsız kalmıştı. Kendisine yöneltilen soruları İbrahim Şahin hafıza kaybı yaşıyorum hatırlamıyorum diyerek cevap vermişti. Bu silahların Susurluk silahları olup olmadığını ilerleyen zamanda göreceğiz birlikte.

Kulislerde yürütülen yoğun çalışmalar sonrasında İbrahim Şahin için 6 yıl olarak belirlenen hüküm yerine getirilemedi. Ve Serbest kalan Eski özel harekatçı İbrahim Şahin bundan sonra bana dokunmazlar düşüncesi ile serbes hareket etmeye başlamış olmalı ki bugün yaşanılanlara şahit olduk.

Son gözlatına alınanlar içinde saygın kişilerin olduğuna dair soruyu yanıtlayan Tayyar; "Hukuk önünde herkes eşittir. Bu eşitlikte görev ve geçmişi göz önünde bulundurulmaz. Bugün gözlatına alınan kişiler için geçmişte çok saygın kişilerdi bunların gözaltına alınmaları yanlış demek hukuka uygun düşmez" diye cevapladı.

Geçmişi hizmetle dolu olan kişiler bunlar ?

Tayyar sözlerine şöyle devam etti; Bugün yaşanılan olaylar ve ele geçirilen bombalar,silahları düşünürsek bu gözaltı dalgası devam edeceğe benziyor. Çünkü silah ve bombaların balistik raporundan bir çok faili meçhul cinayete yöneleceğini söylemek mümkün.

Hatta şunu söyleyebiliriz, geçmişi ile saygın olan bir çok isim yeni dalga ile gözaltına alınabilir.

Ergenekon, 28 Şubat2ın intikamı olabilir mi ?

Bu Ergenekon soruşturması 28 Şubat'ın intikamı olamaz çünkğü bugün gözaltına alınanlar içerisinde 28 Şubat mimarlarından nereyse kimse yok diyecek kadar az var.

1 Numara Gözaltında mı ?

Şamil Tayyar sözlerini şöyle tamamladı; "Benim araştırma ve tahminlerime göre 1 Numara gözaltına alınmadı ve hala dışarıda. Bedreddin Dalan'ın 1 numara olma ihtimali bile yok.

Eğer savcılar bu Ergenekon soruşturmasında 1 Numaraya varma cesaret ve kararlılığını gösterebilirlerse o zaman bu gözlatılar daha devam eder ve ünlü isimler gözaltına alınabilir."


Kaynak:
Bu haber toplam 882 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri