Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni İnönü Stadı bu sene hayal

29 Mayıs 2008 / 06:43
Beşiktaş'ta yeni stadyum hayal.

Beşiktaş'ın projesini hayata geçirmesi için önce Kültür Bakanlığı'ndan onay, ardından Başbakanlık'tan olur ve son olarak da Anıtlar Yüksek Kurulu'ndan izin alması gerekiyor.

Yeni İnönü Stadı projesi Beşiktaş kulübü için bu sezon hayal. 2008-2009 sezonunda maçlar yine eski statta oynanacak. Çünkü Siyah-Beyazlılar'ın kazmayı vurmak için daha çok yol kat etmesi gerekiyor. Projenin hayata geçirilmesi için Beşiktaş Kulübü'nün önünde çok büyük bürokratik engeller bulunuyor.

Öncelikle yeni İnönü Stadı projesi için Dolmabahçe Sarayı'nın konumu açısından Kültür Bakanlığı'nın onayından geçmesi, ardından da Başbakanlık'tan olur alınması gerekiyor. Bundan sonra da Anıtlar Yüksek Kurulu'nca tasdik süreci başlayacak. Bu saydıklarımız bürokrasinin sadece üst tabakası. Onay alınması gereken bir sürü kurum daha var. Elbetteki bu işlemlerin kısa sürede tamamlanması imkansız.

ORTADA BİR ŞEY YOK

BU nedenle 19 Mayıs'ta vurulması planlanan “ilk kazma” tarihinin Divan kurulu toplantısında “Engelleyenler var” gerekçesiyle Haziran ayına sarkacağı açıklanmıştı. Ancak gerek Spor Teşkilatı gerekse bakanlık yetkilileri izin alma işleminin kısa bir süre içinde sonuçlanmasının mümkün olmadığını açıkladı.

Bu nedenle de Beşiktaş'a büyük gelir getirmesi beklenen ve yönetimin büyük umut bağladığı bu dev projenin izin çıktıktan sonra parça parça inşaa edilerek hayata geçirilmesi de gündeme gelebilir. Bu arada Beşiktaş'ın izin işinde daha yolun başında olduğuna dikkat çeken Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, “İnönü Stadı'nın yenilenmesi ilgili proje henüz bize bile gelmedi” dedi.

Yıldız oyuncu almayacağız

Gaziantepsporlu Ekrem Dağ ve Vestel Manisasporlu Uğur İnceman'ın bonservisleri nedeniyle transferlerini askıya alan Beşiktaş'ta menajer Sinan Engin, yıldız oyuncu değil, takıma yararlı olacak genç futbolcular peşinde olduklarını söyledi.

Menajer Engin, “En az 2 yerli futbolcu daha almak istiyoruz ve bu transferler için 1 milyon YTL bütçe ayırdık. Ekrem ve Uğur için kulüpleri bizim belirlediğimizin en az 3 katı ücret istedi. Biz bu paraları veremeyiz. Bundan sonra takıma yararlı olacak genç ve çok koşan oyuncular alacağız. Yıldız transfer düşünmüyoruz” dedi.

Akşam - Nezir Önal / Haber7

Bu haber toplam 24658 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri