Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni merkez Balgat

12 Temmuz 2008 / 11:14
Abdüllatif Şener; yeni parti kuracağını açıkladı. Sonra Balgat'ta büro kurdu. Sonra istifa etti. Artık gemiler yandı. Ya parti kurup, alternatif olacak ya da…
Dün istifa eden Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in yeni parti kuracağını açıklamasının ardından, ilk yaptığı iş Ankara'nın Balgat semtinden kendine yeni bir büro kuramk oldu. Şener, eski liderleri Erbakan ve Erdoğan gibi, kendisine üs olarak Balgat semtini seçti.


BÜRO DA TAMAM
Çalışmaları koordine etmek için Balgat semtinde bir büro kiralayan ve partileşme sürecini hızlandırmak için bir genel merkez binası arayan Şener'in Balgat semtinden ayrılmayacağı sanılıyor.


İSİM YOK AMA DESTEK VAR
Yaklaşık 1 yıldır önemli temaslarda bulunan Şener'in birçok kişiye teklif götürdüğü öğrenilirken, siyaset sahnesindeki genel kanı, AKP hakkındaki kapatma davasının ardından yeni partinin büyük oranda şekilleneceği yönünde. Eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin'in de adı Şener'in partisi için geçerken Çetin, bu iddiayı doğrulamadı. Şener de istifa edip, parti kuracağın açıklamasına karşın; şu ana kadar, kendisi ile birlikte hareket ettiğini deklare ettiği bir tek isim bile yok.


PROGRAM BİLE HAZIR
Ancak, Şener'le birlikte hareket eden ekibin içinde yaklaşık 50 kişilik bir grup olduğu belirtiliyor. Eski Başbakan Yardımcılarından Ertuğrul Yalçınbayır ve eski AKP Milletvekili Ersönmez Yarbay'ın isimleri kesinlik kazanmadı. Ancak,Yalçınbayır'ın yeni kurulacak partinin programını yazdığı bile kulislerde konuşuluyor. Şener'in merkez parti imajını güçlendirmesi için merkez soldan ve sağdan bazı isimleri yeni oluşuma katmayı planladığı kaydedildi.


MERKEZ ARIYOR
Yalçınbayır'ın yazdığı, partinin tüzük ve program çalışmalarının tamamlandı belirlendi . Partinin kuruluş dilekçesinin ise Ağustos ayı ortasında ya da Eylül ayında İçişleri Bakanlığı'na verilmesi bekleniyor. Programın tamamlanması ve istifa ile yeni partinin kurulması için start veren Şener'in hafta sonunda yeni parti kuracağını açıklamasının ardından çalışmalar ve görüşme trafiği hızlanırken çalışmaları koordine etmek için Balgat semtinde eski AKP Genel Merkez Binası yakınlarında, Ceyhun Atıf Kansu Caddesi üzerinde bir büro kiralandığı belirlendi. Maddi konulardaki çalışmaların tamamlanmasının ardından fikirsel ve tanıtım anlamında çalışmalara da hız verildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1058 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri