Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yerel seçimlerin Gözde İlçesi!

10 Ekim 2008 / 16:17
İladım ilçesinin seçmen sayısı, çevresindeki üç ilin toplamına eşit.
Mahalli idareler seçimine 170 gün kaldı. Yerel seçimler için geri sayım süreci başlarken, partiler kampanya hazırlıklarına devam ediyor. Seçim, Karadeniz'in en büyük ilçesi olan İlkadım için ayrı bir önem taşıyor. Yeni kurulan ilçede kazanılacak seçim, Trabzon, Giresun ve Ordu'daki belediyeleri kazanmaktan daha büyük bir önem taşıyor. Çünkü bu ilçenin nüfusu, tek başına bu 3 ilin nüfusuna denk geliyor. O nedenle siyasi partiler, İlkadım ilçesine titizlik gösteriyor.

Gazi ve İlkadım beldelerinin birleştirilmesiyle tek ilçe haline dönüştürülen İlkadım ilçesindeki parti teşkilatını ziyaret eden AK Parti Samsun Milletvekili Suat Kılıç, geçen seçimde alınan yüzde 55'lik oy oranının yüzde 70'lere çıkarılmasını istedi. Seçimin burada büyük bir oy potansiyeli sağlanarak kazanılması gerektiğini ifade eden Kılıç, "Karadeniz'in en büyük ilçesine sahibiz. Burada 300 binin üzerinde bir nüfus var ve hizmet alıyor. Yani bu ilçede seçimi kazanmak, Trabzon, Giresun ve Ordu belediyelerini almaktan daha büyük bir önem arz ediyor. Seçimi çok büyük bir oy potansiyeli ile kazanmak zorundayız. Bunu başaralım ki büyük yansıması olsun." dedi.

Samsun'da siyasetin kolay ve zor yanlarını anlatan AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Kılıç, Başbakan'ın elinin Samsun'un üzerinde olduğuna işaret etti. Dolayısıyla tüm kabine ve milletvekillerinin de elinin Samsun'un üzerinde olduğunu ifade eden Kılıç, "Muhalif bir milletvekili, bu elin nerede olduğunu söylüyor. Bölge araştırma hastanesini, tersane yatırımlarını, karayolu yapımlarını, TOKİ inşaatlarını, hastane onarımlarını, sanayi yatırımlarını görmüyorlarsa görecek gözleri yok demektir. Bütün bu yatırım ve hizmetler, AK Parti siyasetinin şehirdeki olaylara duyduğu duyarlılığın göstergesidir." şeklinde konuştu.

Türkiye'nin her tarafında ellerinde bayrak durmadan hizmet için koşuşturduklarını dile getiren Kılıç sözlerini şöyle tamamladı: "Bu bayraklı maraton koşusudur. Bu yeni bir klasmandır. Gücümüzün ve nefesimizin yettiği yere kadar, enerjimizi tükene kadar koşmaya devam edeceğiz. Daha sonra görevi başka arkadaşlara devredeceğiz."

İlkadım İlçe Teşkilatı'ndaki toplantıda İlçe Başkanı İhsan Kurnaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ile birlikte çok sayıda partili de hazır bulundu.
Bu haber toplam 1020 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri