Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yerlisini üretti ithalatı durdurdu

01 Mayıs 2008 / 13:39
Konya'da güvenlik malzemeleri imalat ve satışı yapan bir firmanın makine mühendisi olan sahibi, satışını yaptığı Çin malı konfeti makinesinin daha gelişmişini kendisi üreterek ithalatı durdurdu.
Konya'da faaliyet gösteren Güvenlik Market firmasının sahibi Fatih Tuncel, açılışlar ve temel atma törenleri gibi etkinliklerde kullanılan Çin'den ithal edilen konfeti makinesinin satışını yaptığını söyledi. Mekanik düzeneğini ve yapısını incelediği bu makineyi Konya'da üretmek için çalışmalara başladığını anlatan makine mühendisi Tuncel, "Yaklaşık 6 aylık bir çalışmanın sonunda, Çin'den ithal edilen bu makinenin daha da gelişmiş ve dayanıklısını ürettim" dedi. Konya sanayisinde ürettiği ilk makinenin çok beğenilmesi üzerine ilk etapta 15 adet üreterek sattığını anlatan Tuncel, "Biz hem daha ucuza hem de daha kalitelisini üretince, bayiliğini yaptığım bu makinenin İstanbul'daki ithalatçısı da Çin'den ithalatı durdurup, bizden almaya başladı" diye konuştu.

YARIŞMA PROGRAMINA DA SATTI

Bu cihaza patent almak için girişimlere başladığını dile getiren Tuncel, şunları kaydetti: "Bu cihazı, yanında taşınabilir hava tüpü ile bin YTL fiyattan satıyoruz. Cihaza talep beklediğimin üstünde gerçekleşti, 30 adet daha ürettik. Konya'da bir organizasyon şirketine sattığımız konfeti makinesi, en son Konya'daaçılışlarda kullanıldı” dedi.

Yeni Şafak

Bu haber toplam 7004 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri