Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yılbaşı Kartına Çarşaflı Karikatür

27 Aralık 2008 / 09:27
CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Necla Arat'ın muhalefeti devam ediyor.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın çarşaf açılımına CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Necla Arat'ın muhalefeti devam ediyor. Arat, bir çok partiliye gönderdiği yılbaşı kartlarına çarşafla ilgili 18 karikatürü iliştirdi. Baykal'ın çarşaf açılımına ilk
günden bu yana karşı çıkan Arat, yılbaşı kartlarına iliştirdiği karikatürlerle de muhalefetini sürdürdü.

18 KARİKATÜR İLİŞTİRDİ

Arat, CHP'li milletvekillerine gönderdiği yılbaşı kartlarına, çarşaf açılımına duyduğu rahatsızlığı da gösteren karikatürler iliştirdi. Arat, değişik basın yayın organlarında çıkan CHP'nin çarşaf açılımıyla ilgili 18 karikatürü karta ekledi. Arat'ın yılbaşı kartına iliştirdiği karikatürler, Musa Kart, Mustafa Yıldız, Nuri Kurtcebe, Tan Oral, Seferi Selvi, Zeki Beyner ve Turhan Selçuk'un çizdiği karikatürlerden oluşuyor.

BAYKAL'A GÖNDERMEDİ

Arat, CHP'li milletvekillerinin çoğuna bu kartı gönderirken karikatür iliştirilmiş kartı Baykal'a göndermedi. CHP lideri Baykal'ın çarşaf açılımından dolayı Arat bu karikatürleri Baykal'a gönderme gereği duymadı. CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe, CHP'nin bu açılımına farklı bakılabileceğini söyleyerek, bunun demokrasinin genel kurallarından biri olduğunu ileri sürdü.


Kaygımı paylaştım

Arat, bu karikatürleri neden yeni yıl kartlarına iliştirdiği ile sorular üzerine, tamamen esprili bir şey yapmak istediğini söyledi. Bu konuyla ilgili şimdiye kadar olumsuz bir yorum almadığını ifade eden Arat, gönderdiği karikatürlerle aynı kaygıları taşıdığını göstermek istediğini söyledi.
Bu haber toplam 13366 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri