Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YILMAZ ANAVATAN'A DÖNÜYOR

22 Aralık 2008 / 21:07
Uzun süredir mecliste bağımsız Rize Milletvekili olarak kalan Mesut Yılmaz ANAVATAN'ın Genel Başkanı oluyor. Yılmaz'ın kararını Mataracı açıkladı:

Dilek ASLAN'ın haberi


ANAP Rize eski İl başkanı Mustafa Mataracı Mesut Yılmaz'ın ANAVATAN'ın kurucularından biri olduğunu belirterek, “Sayın başbakanımız Yılmaz, uzun yıllar ANAP'ta genel başkanlık yaptı. Bu partiden de hiçbir zaman kopmadı Bugün ANAVATAN Genel Başkanı Sayın Uzun ve MKYK üyeleri ile mesai arkadaşlığı var. Sayın Yılmaz uzun süredir sağda birlik oluşturmak için 3 yıldır bir arayış içerisindeydi. Bu çabaları sonunda ANAVATAN Genel Başkanlığı'na dönme kararı aldı” dedi.

Mataracı yaptığı açıklamada, bağımsız Rize Milletvekili Mesut Yılmaz'ın Aralık ayı sonuna doğru Rize'ye gelerek bu kararını kamuoyuna açıklayacağını da kaydederek, “Şu an Sayın Yılmaz Rize merkez Çayeli ve Ardeşen ilçelerinde ANAVATAN'dan belediye başkan adayı çıkartmak için çalışmalarını sürdürüyor” diye konuştu.

Mesut Yılmaz'ın 29 Mart 2009'da yapılacak Mahalli İdareler Seçimi'nin hemen ardından ANAVATAN Partisi'nin Genel Başkanı olması bekleniyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 1096 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri