Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yılmaz Erdoğan'dan açılıma destek

01.11.2009 11:42
Bu ay vizyona girecek``Neşeli Hayat`` filminde Noel Baba`yı canlandıracak olan Yılmaz Erdoğan açılımdan umutlu...
Bu ay vizyona girecek “Neşeli Hayat” filminde gecekonduda oturup Noel Baba’lık yaparak para kazanan Rıza’yı canlandıran Yılmaz Erdoğan: “Yılbaşıyla ilgili bir meselemiz var. Her yıl aynı şeyleri konuşuyoruz; Diyanet bir açıklama yapıyor, falan filan. Filmi çektiğimiz mahallede bir ablaya ‘Yılbaşı kutluyor musunuz?’ diye sordum, ‘Ne münasebet?’ dedi. Yılbaşı kutlamayan bir Noel Baba, onun peşinden gidiyorum”

“KÜRT AÇILIMINDAN KAYGIM YOK``
Kürt açılımını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ben umutluyum, bu işin çok olumlu olduğunu düşünen taraftayım. Hiçbir kaygım yok memleketin geleceğiyle ilgili. Başkanın, hükümetin hem kararlı tavrını çok beğeniyorum, hem de zarif de buluyorum tarzlarını. Her gün dua ediyorum ki bu süreç negatif yöne gitmesin. Burada özen göstermemiz gereken şey şu, halletmesi kolay bir meseleyi tartışmıyoruz. Karşıtımızı inciterek hiçbir yere varamayız. “Karşı çıkan ölümü istiyor, destekleyen yaşamı istiyor” gibi bir denklemin bize bir yararı yok. Ben bu ülkede kimsenin ölümü istediğini düşünmüyorum. Yeter ki biz bunu tartışabilelim, konuşabilelim.

İnsanlarda bunu desteklerken Ak Parti yandaşı görünme kaygısı da var...
Bende yok. Bizim bundan kurtulmamız lazım işe, yandaşlık denen şey şudur: Ne olursa olsun, ne yaparlarsa yapsınlar ben oyumu veriyorum. Yo, ben beğenirsem oyumu veriyorum, sonraki sezon bakıyorum beğenmiyorum, oyumu başkasına veriyorum. Gerçekten telaş etmeye gerek yok, demokrasiye inandığımız sürece bizim bir problemimiz olmaz. Yanlış icraat yapana, her zaman sandıkta, benim gerçekten sağduyusuna şaşırdığım halkım karneyi veriyor.
Ben rahmetli Turgut Özal’a gösterilmeyen desteğin bu sefer Tayyip Erdoğan’a
gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum.
10 yıl sonra pişman olmayalım, filmi bir de vizyondayken beğenelim, zararı yok.Bu haber toplam 1202 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri