Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yılmaz'dan Bahçeli'ye: ''Önce evlen!''

04.02.2010 22:07
Kongrede Devlet Bahçeli'ye karşı aday olan Ahmet Reyiz Yılmaz'dan Bahçeli'yi kızdıracak çıkış...

Son kongrede MHP Genel Başkan Adayı olan ve Devlet Bahçeli'yi anti demokratik yapı oluşturmakla suçlayan, “Milliyetçi Muhafazakar Oluşum Lideri” Ahmet Reyiz Yılmaz, hafta sonu katılacağı Tokat ve Amasya Milliyetçi Muhafazakâr oluşuma katılım ve rozet takma törenlerinden önce Mecliste çıkan olaylarla ilgili Bahçeliye sert çıktı.
 

"Bahçeli CHP ile birleşsin ya da İslam’ın emrini yerine getirip önce evlensin sonra milletin hanımının başörtüsüne yorum yapsın. Bekâr siyaseti ile memleketin sorunları çözülmüyor." diyen Yılmaz'a bakalım Bahçeli yanıt verecek mi ?
İşte Ahmet Reyiz Yılmaz'ın MHP'de kavga çıkartacak o açıklamaları:
"Milletin eşinin başörtüsü ile uğraşmak Bahçeliye mi ihale edildi?" diye soran Yılmaz, bir aile sorumluluğunu dahi almayı beceremeyen zihniyet hangi milletin sorumluluğuna talip oluyor? diye çıkıştı.
DEĞERLERE SAYGI DUYMUYOR
Milletinin değerlerine saygı duymayan ve sahip çıkamayanlar bu ülkede siyaset yapmasın. Bu millet bu anlayışlardan çekeceği kadar çile çekmiştir.
BURASI PARİS YA DA MOSKOVA DEĞİL
Sayın Bahçeli burası ne Paris ne de Moskova, burası Müslüman Türklerin yurdu Anadolu. Bu memlekette kadınların % 60’dan fazlası başını örtüyor. Milletle cebelleşmekten vazgeçin.
Sağa yaklaşan CHP ‘ den kaçan laiklik fanatizmini başörtüsü fobisine oturtan elitlerin oylarına talip olmak için manevra arayışları içerisine giren MHP önce milletin değerlerine saygı duymayı öğrenmeli.
Bu iş mecliste başörtülü bayan milletvekilinin başını açmakla olmaz. Anadolu’da eşinin başını zorla açtıran erkeğin nasıl anıldığını tekrara gerek yok. Muhafazakârlık düşmanı olan elit sözüm ona kültür abidesi Batı hayranlarının oyları için kimse milletin başı ile saçı ile uğraşmasın.
YEMİN TÖRENİNE ALINMAYAN ANNELER
Hiç kimse benim oğlumu askere alıp onu büyüten anasına gelince, sen kapıda bekleyeceksin deme hakkına sahip olamaz.
Bir ülke Başbakanının veya vatandaşının, devletin herhangi bir kurumundan başörtüsü nedeni ile hizmet alamaması abes ile iştigaldir. Bu millete evladını asker eden her ana GATA’ ya da girer başka alana da.
Evladını asker alırken kimse anasının başı kapalımı açık mı diye ayrım yapmazken hizmet alımında seçici olmak hangi akla hizmettir. Bunu savunan bir MHP‘nin ve eş sahibi olmanın ne anlama geldiğini bilmeyen bir anlayışın mecliste temsili bile talihsizliktir.
BAHÇELİ'YE ÇOK AĞIR ELEŞTİRİ
Bahçeli DTP ve askere kurşun sıkanlara saygıda kusur etmezken tabanı Müslüman ve muhafazakâr olan bir partiye bu hasıma ne tutumunu açıklamak zorundadır.
Askere kurşun sıkan ellere saygıyla hürmet eden ve bunun kılıfını da gerginliği önlemek olarak açıklayan daha ileri de gidip onlarla göbek atan MHP yönetimi ve Bahçeli nedense söz konusu Müslüman Türk evladının kendi içinde karşı karşıya gelme ihtimali olunca gerginliği sokağa taşıyacak adımları atmaktan geri durmuyor. Bu durum kabul edilemez millet düşmanlığından öteye bir şey değildir. Herkes haddini bilecek ve milletin değerlerine gereken saygıyı gösterecek.
Bu haber toplam 1320 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri