Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yine Kadıköy yine silahlar

16 Mayıs 2008 / 10:51
Yine İçerenköy yine suikast silahları.

Ergenekon'la bağlantılı derneklerin üs olarak seçtikleri iddia edilen Kadıköy'de polisin durdurduğu bir otomobilde yine suikast silahları ele geçirildi. Şüphelilerden birinin üzerinden sahte olduğu anlaşılan 'Özel Kuvvetler' personel kimliği çıktı.

Ergenekon Terör Örgütü'yle bağlantılı ulusalcı derneklerin üs olarak seçtikleri iddia edilen İstanbul Kadıköy'de yine suikast silahları ele geçi-rildi. İçerenköy'de polisin şüphe üzerine durduğu bir otomobilde suikast silahı olarak bilinen 2 'Glock' tabanca bulundu. Otomobildeki 6 kişiden ecza deposu sahibi Hüseyin Daim K'nın üzerinde de 'Özel Kuvvetler Komutanlığı' personel kimliği bulundu.

ECZACIDA 'ÖZEL KUVVETLER' KİMLİĞİ

İçerenköy'de polisin şüphe üzerine durdurduğu İstanbul Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Musa Çakrak'ın makam aracında da biri susturucu takılmış 'Uzi', 2'si 'Glock' olmak üzere 3 silah ele geçirilmişti. Otomobildeki 6 kişi ile Çakrak gözaltına alınmıştı.

İlçede son bir hafta içinde denetimlerini sıklaştıran Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün İçerenköy'de şüphelendikleri bir otomobili durdurarak aradı. Polisler otomobilde 2 Glock tabanca ele geçirdi. Otobildeki 6 şüpheliden ecza deposu sahibi Hüseyin Daim K'nın üzerinde ise 'Özel Kuvvetler Komutanlığı' personel kimliği çıktı. Polise 'Özel Kuvvet' elemanı olduğunu söyleyen Hüseyin Daim K'nın, herhangi bir devlet kurumuyla ilişkisinin bulunmadığı belirlendi. Otomobildeki diğer kişilerden birinin Hüseyin K'nın arkadaşı, 4'ünün ise ecza deposu çalışanı olduğu anlaşıldı.

Ergenekon operasyonunu yürüten İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ulusalcı derneklere sempati duyan kişilerin özellikle İçerenköy'de faaliyet gösterdiğini tespit ettiği öne sürüldü.

Makam aracında 'Uzi'ye sorgu, cinayeti aydınlattı

İstanbul Servis Aracı İşletmeleri Odası Başkanı Musa Çakrak'ın otomobilinde ele geçirilen 1'i 'Uzi' 3 silahla ilgili soruşturmayı derinleştiren polis bir cinayeti aydınlattı. Çakrak'ın korumalarını sorgulayan polis, 2 yıl önce İzmit'te işlenen bir cinayetin zanlısı olarak aranan 'Kadir Aksöz' sahte kimlikli korumanın Muhammed Selvi olduğunu belirledi. Çakrak ise ifadesinde tehdit edildiği için silah aldıklarını söyledi.

Yeni Şafak - Ertan Kılıç

Bu haber toplam 4580 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri