Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yine Kamer Genç vakası!

21 Ocak 2009 / 20:09
TBMM'de Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Öngören Tasarı üzerindeki görüşmelere yine Kamer Genç damgasını vurdu.
TBMM'de Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Öngören Tasarı üzerinde yapılan görüşmelerde söz alan Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, yine kendinden beklenen bir skandala imza attı. Türkiye'nin Ortadoğu barışı için sarfettiği gayretleri küçümseyen Genç, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de hakaretler yağdırdı.

GÜL'E AĞIR HAKARETLER
Genç; "Türkiye'deki en önemli sorun Çankaya köşkünde oturan zatın birliğimizi koruyacak ve herkesin saygı duyacağı bir statüye kavuşmamış olmasıdır. Siz eğer gidip de Arabistan'da çalışıp da, geldikten sonra Çankaya'ya oturursanız Arabistan'dan biri gelince onu yere göğe sığdıramazsınız" dedi.

Genç, kanun tasarısı ile ilgili olarak da, "Buraya çıkıp hükümeti eleştirdiğim zaman küfür diyorlar. Ama ben kesinlikle küfretmem, bu eleştiridir. Buraya bir son dakika kanun maddesini getirdiniz. Bu ceza kanunudur, bunun adalet komisyonundan geçirmeniz lazım. Kanun geçekken aynı zihniyeti deavm ettiriyorsunuz. Böyle yollara tevessül etmeyin" sözlerini sarfetti.

PAKDİL SERT TEPKİ GÖSTERDİ: MİLLETLE KAVGA OLMAZ
TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Genç'in skandal sözlerine sert tepki gösterdi. Pakdil, "Seversiniz ya da sevmezsiniz, bu milletin tercihidir. Bu tavır milli iradeye karşı saygılı bir tavır değildir. Millet iradesiyle kavga edemeyiz. Milletin sevdiği biriyle kavga olmaz. Milletle kavga olmaz" dedi.

HABERVAKTİM.COM
Bu haber toplam 1026 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri