Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yine Polis kılığına girip adam kaçırdılar

06 Aralık 2008 / 16:41
Önceki gün polis kılığında sergilenen şiddet haberi, sağduyulu vatandaşlara ibret olur diye umulurken, yeni bir polis kılığında adam kaçırma ve gasp vakası daha geldi:

Aziz Gül'ün haberi
Manisa’da kendilerini polis olarak tanıtan C.D., K.D., ve V.Y., arkadaşları H.D. B.K. K.C ile birlikte kadın arkadaşları Z.Ş ve S.Ş.’yi rahatsız ettiği ileri sürülen H.O.’yu kaçırarak darp ve tehdit ettiği iddiasıyla göz altına alındı.
Kendilerini polis olarak tanıtarak H.O.’yu demirci dükkanına kapatan zanlıların H.O.’yu darp ettikleri sırada kadın arkadaşları Z.Ş. ve S.Ş.’nin de olayı izlediği ve dayak olayına karıştığı iddia edildi.
Olay 26 Kasım 2008 tarihinde Manisa Kenan Evren Sanayi Sitesi 5315 Sokak No:46’ da ki demirci dükkanında meydana geldi. İddiaya göre, cinayetten sabıkası bulunan C.D.,’nin arkadaşı Z.Ş. ile onun kardeşi S.Ş.’nin sanayide işçi olarak çalışan H.O. tarafından rahatsız edildiğini öğrendi. H.O.’yu kaçırmak isteyen C.D., kardeşi K.D. ve arkadaşı V.Y. ile bir araba bulup H.O.’nun evinin önünde bekledi. H.O. evine geldiği sırada arabadan inen sivil giysili üç arkadaş polisiz diyerek H.O.’yu arabaya bindirdi. H.O.’nun direnmesi üzerine “ Seni şubeye götüreceğiz, şubede seninle görüşeceğiz, yaptıklarının hesabını orada soracağız” diyerek tehdit etti.
Araba ile Kenan Evren Sanayi Sitesi’ndeki arkadaşlarının demirci dükkanına gelen üç zanlı, dükkanda bekleyen H.D., B.K. K.C. ve kadın arkadaşları Z.Ş. ile kardeşi S.Ş. ile bir araya geldi. Tehditlerini devam ettiren zanlılar iddiaya göre H.O.’yu sandalyeye oturtarak başına silah dayadı,darp ve tehdit etti. Olayları izleyen kadınlar Z.Ş. ve S.Ş.’de iddiaya göre mağdur H.O.’ya vurarak darp etti. H.O.’dan 2 bin YTL isteyen zanlılar, parasının olmadığı öğrenince nüfus cüzdanını rehin olarak aldı. Zanlılar daha sonra darp ettikleri H.O.’yu arabayla şehir merkezine bıraktı. H.O. olaydan sonra polise giderek durumu anlattı, şikayetçi oldu. Kendisini kaçıranlar arasında sadece H.D.’yi tanıdığını söyleyen mağdurun ifadesinden yola çıkan polis ekipleri kısa sürede zanlılara saklandıkları Salihli İlçesi’nde ulaştı, göz altına aldı. Göz altına alınan zanlılardan B.K. ifadesi alındıktan sonra olayla ilgisi olmadığı için serbest kaldı diğer zanlılar C.D., K.D., V.Y., H.D. , K.C ile birlikte kadın arkadaşları Z.Ş ve S.Ş. “Polis Süsü Vererek Adam Kaldırma-Hürriyetten Yoksun Bırakma-Müessir Fiil-Tabancayla Tehdit ve Yağmaya Teşebbüs”t adliyeye sevk edildi.
KİMLİK SORMAKTAN ÇEKİNMEYİN
Olay ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirten Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir, vatandaşların kendilerini polis olarak tanıtanlara karşı kuşkulu davranarak kimlik sormalarını istedi. Aydemir, “ Vatandaş, polis olduğunu iddia eden şahıstan kimlik istesin. Kimlik gösteremiyorsa dirensin ya da 155 polis imdat hattını arasın. Şüphelendiği anda hemen en yakındaki polis merkezine müracaat etmekten çekinmesin” dedi.
(Haber 7)

Kaynak:
Bu haber toplam 1194 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri