Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YÖK Başkanı:Samimi İfade Bunlar!

19 Haziran 2008 / 11:15
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan yanlış anlaşıldım
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın, dün TBMM’de CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile konuşması sırasında İmam Hatip Liseleri ile ilgili olarak “Bu zıkkımları kapatalım mı?” şeklindeki sözlerinin yanlış anlaşıldığı savunuldu.

YÖK’den yapılan açıklamada, Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın TBMM’de katıldığı toplantıda verilen ara esnasında Milletvekili Muharrem İnce ile yaptığı görüşmede, İnce’nin soruları üzerine çeşitli konulara değinildiği belirtildi. Açıklamada, "İkili sohbet esnasında bazı konularda samimi fikirler açıklanmıştır. Bu görüşmeyi, her ne kadar kendileriyle yapılan bir görüşme şeklinde olmasa da çevrede bulunan bazı gazeteciler de izlemişlerdir. Bu esnada meslek liselerine uygulanan katsayıya ilişkin soru üzerine

Yükseköğretim Kurulu Başkanı tarafından, ne zaman bu konuya değinilse konunun imam hatip liselerine indirgendiği, bunun son derece yanlış olduğu dile getirilmiştir. İki kişi arasında gerçekleşen ve özü bundan ibaret olan bu sohbetin bazı yayın organlarında yanlış anlaşılmalara imkân verecek şekilde haber konusu yapıldığı görülmüştür” denildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 988 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri