Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YÖK: İmam Hatip liseleri kapanabilir

11.12.2009 14:09
Gerekirse hukuku dolanırız. B, C, D, E planımız var her yolu deneriz

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'dan önemli açıklamalar. Prof. Dr. Özcan katsayı tartışması hakkında imam hatip liselerinin genel lise olabileceğini söyledi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Danıştayın katsayı kararının ardından ''B, C, D ve E'ye kadar planları olduğunu'' belirterek, ''Bunu baştan biliyorduk, her şeye hazırlandık'' dedi.

Prof. Dr. Özcan, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'ndeki sosyal tesislerde düzenlediği basın toplantısında, görevinin ikinci yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özcan, Danıştay'ın, katsayı kararının yürütmesini durdurmasının ardından bütün olasılıkları dikkate aldıklarını belirtti. Özcan, ''B planımız var, C planımız var, D ve E'ye kadar planlarımız var. Bunu baştan biliyorduk. Her şeye hazırlandık'' dedi.

Konuyla ilgili son kararın, 17 Aralıkta yapılacak YÖK Genel Kurulunda alınacağını bildiren Özcan, ayrıntılı açıklamanın da o tarihte yapılacağını kaydetti.

Özcan, ''planlarına, sınav sisteminin de dahil olup olmadığının'' sorulması üzerine, sınav sisteminin ana hatlarıyla aynı kalacağını, sınav tarihlerinin de değişmeyeceğini bildirdi.

Prof. Dr. Özcan rektör seçimleriyle ilgili olarak ise "YÖK ve Köşk devreden çıkarılacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de daha önce rektör seçimlerinin Cumhurbaşkanı tarafından yapılmaması gerektiğini dile getirmişti.


 

Bu haber toplam 1504 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri