Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yoksa küstüler mi?

17 Temmuz 2008 / 14:12
Aygün gözaltına alındıktan sonra ikili biraya gelmedi. Dünkü açılışa neden katılmadı? Hisarcıklıoğlu'nun mazereti var.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) dün gerçekleştirilen hizmet binasının açılış törenine katılamamasına ''yanlış anlam yükleme çabaları''nı eleştirdi.

Dünkü toplantıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma yapmış, TOBB Başkanı ise bu toplantıya katılmamıştı.

Hisarcıklıoğlu'nun yokluğunun ardında, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün'ün Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınmasından sonra yaptığı sert konuşmanın da etkili olduğu yorumları yapılmıştı.

HERKES BAŞBAKANA SAYGI GÖSTERMELİ

Hisarcıklıoğlu, "Bu ülkenin Başbakanı'na herkes saygı göstermek zorundadır ve biz de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı saygıyı göstermeye devam edeceğiz. Hiçbir şekilde bir protesto söz konusu olamaz" dedi.

AA'nın sorularını yanıtlayan Hisarcıklıoğlu, rahatsızlığı nedeniyle açılışa katılamamasıyla ilgili yazılı ve görsel basında yer alan bazı haberlerde mazeretine yanlış bir anlam yükleme çabalarını üzüntüyle karşıladığını kaydetti.

RAHATSIZLIĞIMI SAYIN BAŞBAKANA İLETTİM

Türkiye'nin zor ve önemli bir süreçten geçtiğini belirten Hisarcıklığolu, "Rahatsızlığım nedeniyle törene katılamadığımı, hem Sayın ASO Başkanı'na hem de Sayın Başbakan'a ilettim" dedi.

Hisarcıklıoğlu, dün gerçekleştirilen açılış törenini izleyen medya mensupları ile doğrudan arayarak konu hakkında soru soran gazetecilere bu konudaki mazeretinin anlatılmış olmasına rağmen, katılamama gerekçesinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı "protesto" gibi gösterilmesine bir anlam veremediğini kaydetti.
Kaynak:
Bu haber toplam 826 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri