Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YÖK'ten rektör eşi adaylara tırpan

22 Temmuz 2008 / 00:12
YÖK Genel Kurulu, 21 üniversitenin rektör adaylarını belirlerken Gazi Üniversitesi Rektörü Yamaç ve Rektör eşleri adayları isimlerini Köşk'e göndermedi.
Genel Kurul'da yapılan seçimlerde Üniversitelerarası Kurul Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ın isminin köşke gönderildiği öğrenildi. Ankara Üniversitesi'nde en yüksek oyu alan Prof. Dr. Cemal Talu, Prof Dr. Tümer Çorapçıoğlu ve Prof. Dr. Erkan İbiş'in isimlerinin sırası ile gittiği öğrenildi.

Gazi Üniversitesi'nde yapılan seçimlerde 732 oy alan mevcut rektör Prof. Dr. Kadri Yamaç'ın isminin Cumhurbaşkanlığına gönderilmediği öğrenilirken edinilen bilgiye göre 384 oy alarak 2. olan Prof. Dr. Rıza Aylan'ın ismi ilk sırada Cumhurbaşkanlığına gönderildi.

Uludağ Üniversitesi'nde 254 oyla en fazla oyu alan mevcut rektör Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran'ın eşi Prof. Dr. Merih Yurtkuran'ın isminin Cumhurbaşkanlığına gitmediği öğrenildi. Ayrıca Dicle Üniverisitesi'nin rektörlük seçimlerine en fazla oyu alan mevcut rektör Prof Dr. Fikri Canoruç'un eşi Prof. Dr. Naime Canoruç'un isminin de Köşk'e gönderilmediği öğrenildi.

Üniversitelerde Cumhurbaşkanlığına gönderilen adayların büyük çoğunlunun aldığı oy sırasına göre Köşk'e gönderildiği öğrenildi. Belirlenen 63 adayın isimlerinin yarın Köşk'te olacağı öğrenildi.


Kaynak:
Bu haber toplam 964 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri