Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kadın kılığında 4 yıl kaçtı

14.07.2009 10:13
Yozgat'ta cinayete tam teşebbüs suçundan dolayı aranan F.A., 4 yıl boyunca kadın kıyafetleri giyerek gizlenmeyi başardı.
Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde, adam öldürmeye tam teşebbüs ve yaralama suçundan 4 yıldır aranan ve kadın kıyafetleriyle gizlendiği belirlenen zanlı, yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Sarıkaya ilçesinin Köprücek köyünde rutin kontrollerini yapan jandarma, kendilerini görünce gizlenmeye çalışan kadının durumundan şüphelenerek, yanına gitti. Jandarma, bu kişinin yüzünü görebilmek için, yüzünün bir bölümünü de örten başındaki yemeniyi açmasını istedi. Jandarma ekipleri, örtünün yere düşmesiyle birlikte bir erkekle karşılaştı.
nKadın kıyafetleri giymiş kişinin, yapılan kimlik kontrolünde 43 yaşındaki F.A. olduğu belirlendi ve bilgisayarda yapılan sorgulamada gerçek ortaya çıktı. F.A'nın, 2005'te 'adam öldürmeye tam teşebbüs ve yaralama' suçunu işledikten sonra kaçtığı, 20 Kasım 2005'te ise Sarıkaya Sulh Ceza Mahkemesi tarafından hakkında arama kararı verildiği belirlendi. Bugüne kadar kadın kıyafeti giyerek kendisini gizleyen F.A'nın evinin bahçesinde yapılan aramada, 102 kök dişi Hint keneviri bulundu. F.A. gözaltına alındı.

Bu haber toplam 1560 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri