Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya’da skandal olay

10.03.2010 09:18
Balyozcularla işbirliği yapan mülkî amirler arasında adı yer alan Konya Valisi Doğan’ın, Yunak ilçesine geçtiğimiz ay yaptığı ziyarette, skandal olaylar yaşandığı ortaya çıktı.

Balyoz Eylem Planı’nda yapılacaklar arasında, Balyozcularla işbirliği yapan mülkî amirler arasında adı yer alan Konya Valisi Aydın Nezih Doğan’ın, Yunak ilçesine geçtiğimiz ay yaptığı ziyarette, skandal olaylar yaşandığı  ortaya çıktı.

VALİ, MECLİS  ÜYELERİNİ KIZDIRDI

Vali Doğan’ın ilçe savcısı, kaymakam, yerel yöneticiler ve siyasetçilerin de hazır bulunduğu kaymakamlık makamına yaptığı ziyarette, “Kürt’den olmaz evliya, olsa da koyma avluya” dediği öğrenildi. Nüfusunun çoğunluğunu Kürt vatandaşların oluşturduğu Yunak ziyaretinde Vali’nin sözlerine İl Genel Meclis üyelerinin de tepki gösterdiği belirtildi.

MECLİS  ÜYELERİ OLAYI DOĞRULADI

Vakit’in ulaştığı  Vali Aydın Nezih Doğan, suçlamaları kabul etmezken, olayın canlı şahitlerinden ve skandal sözlere olay anında tepki gösteren İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Ürün ve Raşit Göktaş, yaşanan skandal gelişmeyi doğruladı. Ürün, olay anını Vakit’e şu şekilde anlattı: “Kaymakamlık makamında 10-12 kişi birlikte sohbet ediyorduk. Sohbet esnasında maalesef Sayın Vali o sözleri söyledi. Valinin ifadesi hepimizi derinden üzmüştür. Ben yalnız değildim. Olay anında ilçe başkanı, kaymakam ve savcılar da vardı. Bu kadar hassas bir dönemde Vali’nin böyle bir söz söylemesi, hepimizi rahatsız etti. Ben de Sayın Valiye sözlerinden dolayı tepki gösterdim. Bu sözün uygun olmadığını açıkça ifade ettim. Durup dururken bu şekilde vatandaşları rencide edecek ifadeler kullanmasını anlamış da değilim.”

Vali Doğan’ın skandal sözlerini doğrulayan bir başka isim ise Meclis Üyesi Raşit Göktaş oldu. Valinin sözlerini büyük bir talihsizlik olarak değerlendiren Göktaş, “Talihsizlik ama maalesef yaşandı” dedi.

VALİ  DOĞAN NE DİYOR?

Vali Doğan ise, Yunak Kaymakamlığı'nda bir araya geldiklerini kabul ederken, ağzından “Kürt’ten olmaz evliya, olsa da koyma avluya” şeklinde bir söz çıkmadığını öne sürdü. Doğan, “Ben öyle bir söz söylemedim. Türkiye’de bazı konulara maalesef yalan yanlış değerlendirmeler yapılıyor” dedi.

ASLAN DEĞİRMENCİ / VAKİT

Bu haber toplam 4648 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri