Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yunan askeri ne yapıyor?

04.08.2009 07:39
Yunan askeri tarafsız bölgeyi resmen işgal etti. Uzmanlara göre bu Türkiye için resmen büyük bir krizin tetikçisi!

Yunanistan yine bir oldu bittiyle kimseye ait olmayan bir adacığı sahiplendi. Haberi önce Yunan basını duyurdu ama Yunan Genelkurmayı “gerçeği yansıtmıyor” diye yalanladı.

Kanal D Haber’e ulaşan görüntüye göre, Yunan Genelkurmayı'nın açıklaması gerçeği yansıtmıyor çünkü Yunanistan, Türkiye'nin hemen dibindeki o adacığa asker yığmış hatta karakol ve gözetleme kulesi bile kurmuş.

Yunan askerleri Türkiye'nin hemen dibindeki Kara Ada'da nöbetçi kulübeleri inşa etti. Adaya bir yunan bayrağı dikildi ve askerler için binalar yapıldı. Bununla da kalmadı, adanın etrafında devriye gezmesi için bir Yunan hücumbotu görevlendirildi.

KARA ADA SAHİPSİZ!

Kara Ada, Türkiye'nin burnunun dibinde, Antalya'nın Kaş ilçesinden gözle görünen Meis adasının 3 mil batısında, yüzölçümü bir kilometre kare. Burası "aidiyeti belli olmayan ada", yani İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra yapılan Paris Antlaşması'na göre kimseye ait değil. Ne Türkiye toprağı ne de Yunanistan, zaten adada yerleşim de yasak ama Yunan askerleri adaya yerleşti bile!

İŞTE O İLGİNÇ GÖRÜNTÜ
HABERİN DEVAMINDA...

Haber geçen hafta ortaya çıktı. Haftalık Proto Thema gazetesi yazdı. Gazete, "Yunanistan 12 Adalar bölgesindeki küçük adalara bin kadar komando sevk etti" dedi. O adacıklardan biri de Yunanlıların "ro" dediği Kara Ada..

Yunan gazetesi, komandoların savaş gemileriyle adalara taşındığını yazdı. Askerlerin 50'şer kişilik gruplar halinde aidiyeti belirsiz adalara yerleştirildiğini duyurdu. Bu haber üzerine Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı haberi yalanladı, "Gerçeği yansıtmıyor" dedi.

Ama Yunan Genelkurmayı'ndan yapılan açıklama gerçeği yansıtmıyor.

İşte o görüntüler;

Kaynak:
Bu haber toplam 4664 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri