Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eylemciler İsrail firmasını işgal etti

05.06.2010 18:05
Atina'da bulunan İsrail'in uluslararası sulama sistemleri firması Netafim, Filistin'e Yardım Girişimi üyelerince işgal edildi.

Yunanistan'ın başkenti Atina'da bulunan İsrail'in uluslararası sulama sistemleri firması Netafim, Filistin'e Yardım Girişimi üyelerince işgal edildi. 40 kişi tarafından işgal edilen binanın balkonuna flama asıldı ve atılan sloganlarla İsrail protesto edildi.

Gazze'ye yardım götüren gemilere İsrail'in yaptığı kanlı baskına tepkiler dinmek bilmiyor. Atina merkezindeki Eksarhia semtinde bulunan sulama sistemleri sektöründe dünyanın önde gelen firmalarından Netafim, İsrail'i protesto amacıyla sembolik olarak firma binasını işgal etti. Firma, dün saat 12:00'da Filistin'e Yardım Girişimi üyesi 40 kişi tarafından 1 buçuk saat süreyle işgal edildi. İşgalci grup hedefini, kanlı baskına, hayatı kaybedenlere, yaralılara, kötü muameleye ve gözaltılara dikkat çekmek olarak açıklandı.  

Eylemci grup, binada bulunan çalışanlara İsrail ordusunun müdahalesini protesto amacıyla binayı bir süreliğine işgal edeceklerini ifade ederek birinci kata çıktı. Balkona asılan büyük bir afişte, "İsrail devleti cinayet işliyor. İntifada ile dayanışma" ifadeleri yer aldı. Yine megafonlarla "Filistin'e özgürlük" sloganları atıldı.

Balkondan atılan ve çevreden geçenlere dağıtılan bildiride, İsrail devletine ait Netafim firmasının, yıllık 500 milyon Euro ciroyla sektöründe dünyanın en büyük şirketi olduğu kaydedildi. İsrail'in terörist bir ülke olduğu iddia edilen bildiride, Gazze ambargosunu delmeye çalışanları korkutmaya çalıştığı ve şiddet kullanarak direnişi kırmayı hedeflediği belirtildi. ABD ve AB ülkeleri pasif tutumları nedeniyle cinayetlere ortak olmakla suçlandı. cihan

Bu haber toplam 964 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri