Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yuttuğu çiviyle 6 ay yaşadı

26 Haziran 2008 / 13:59
İnanılmaz ama gerçek! İki yaşındaki çocuk tam 6 ay boyunca akciğerindeki 8 santimlik çiveyle yaşadı.
Bitlis'in Tatvan ilçesinde, 2 yaşındaki bir çocuk yuttugu 8 santimlim çiviyle tam 6 ay yaşadı. Çocuğun sürekli öksürmesinden şüphe eden ailesi onu doktora götürdü ancak 6 ay boyunca rahatsızlığı bir türlü öğrenilemedi. Çivi ise akciger grafiğinde ortaya çıktı!

Tatvan'a bağlı Çağlayan Mahallesi'nde, 6 ay boyunca 8 santimlik çiviyle yaşadığı ortaya çıkan Zilan Kocaağa'nın dedesi Mehmet Sadık Kocaağa, yaptığı açıklamada, sürekli kusan ve öksüren torunu, 3 kez doktora götürdüklerini, ancak götürdükleri sağlık merkezlerinde röntgen olmadığı için bugüne kadar hastalığının nedenini öğrenemediklerini ifade etti.

Özel Tıp Merkezi'ndeki doktorun, Zilan için akciğer grafiği istediğini belirten dede Kocaağa, torununun akciğer grafiği çıktıktan sonra şok olduklarını, çocuğun 6 aydan bu yana yuttuğu çiviyle yaşadığını öğrendiklerini söyledi.

Torununun aylardır yuttuğu çiviyle yaşamasına çok şaşırdıklarını, aynı zamanda üzüldüklerini söyleyen dede Kocaağa, götürdükleri 3 doktorun bunu fark edememesine de anlam veremediklerini dile getirdi.

AMELİYAT İÇİN VAN'A SEVK EDİLDİ
Zilan Kocaağa'nın tedavisini yapan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Ramazan Çukan ise çocuğun rahatsızlığını tespit amacıyla röntgen grafiğini çektiklerini, çekilen grafiğinden sonra her şeyin ortaya çıktığını kaydetti.

Dr. Çukan, Zilan Kocaağa'nın 6 ay önce kusma ve öksürme şikayetiyle 3 kez doktora götürüldüğünü anımsatarak, şöyle konuştu:

''Maalesef bu sırada bebeğin röntgen grafiği çekilmemiş. Bebeğe sürekli ilaç tedavisi verilmiş. Ailenin maddi duruma zaten kötü. Kesin teşhisi koymak amacıyla akciğer grafiğini istedik. Çekilen grafikten sonra çocuğun yemek borusunda bulunan 8 santimetrelik çiviyi gördük. Gördüğümüz görüntü karşısında adeta şoka uğradık. Özofagus (yemek borusu) çivi saplantısı teşhisiyle hastamızı Van Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahisine sevk ettik.''


Kaynak:
Bu haber toplam 1066 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri