Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yüzbaşıdan ahlaksız teklif

01.11.2010 00:30
Yüzbaşı Engin K. ile ilgili iddialar oldukça ciddi

 

 
 


"Askeri Casusluk" çetesi soruşturması dosyasına giren bu görüntü yoruma yer bırakmıyor. TCG Giresun gemisinde görevli Dz.Yzb.Engin. K.'nın Balıkesir Erdek Mayın Harbi Destek Merkezi Komutanlığı'nda çalışan Dz. Ast. Seracettin Tufan'a kadın pazarladığı anı kameralar işte böyle kaydetti. Askeri Casusluk Soruşturması şüphelilerininTSKpersonelini fuhuş yoluyla tuzağa düşürdüğü ve kaydettiği görüntüleri şantaj amaçlı kullandığı iddia ediliyordu.

İlk kez Kanal D Haber'de yayınlanan bu görüntüler iddiayı doğruluyor. Kadın pazarlığı yüzbaşının astsubayı yanına çağırmasıyla başlıyor. O sırada kamera kayıtta. Yüzbaşı, üniformalı birAtatürkportresi önünde astsubaya hangi tür kadınlardan hoşlandığını soruyor. Ve astsubaya bilgisayarındaki kayıtlı kadın fotoğraflarını gösteriyor.

Yüzbaşı Engin K. ile ilgili savlar çok ciddi. Yüzbaşının sık sık Rusya'ya giderek eğitimli kadınlar getirdiği ve üst rütbeli subaylara pazarladığı öne sürülüyor. Dahası iddiaya göre yüzbaşı, Rusya'ya yine aynı amaçla giden üst düzey komutanlara orada da mekan ve kadın ayarlıyordu.

Astsubayı ikna eden yüzbaşı Engin K. işi garantiye alıyor. Ve pazarlıktan dönemeyeceğini ısrarla vurguluyor. Devlet sırlarını yabancı devletlere sattığı iddia edilen çeteyle ilgili başka neler çıkacak bekleyip göreceğiz.


 

Bu haber toplam 5642 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri