Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zabıtayı şaşkına çeviren operasyon!

21.11.2009 01:56
Mersin'de zabıtanın dilencilere yönelik olarak gerçekleştirdiği operasyon, çarpıcı bir gerçeği de ortaya çıkarttı.

Adana'dan trenle yola çıkıp kente gelen ve engelli numarası yaparak, vatandaşların duygusunu sömürdüğü ileri sürülen şahıslar gözaltına alındı. Zanlılardan birinin üzerineyse 4 katlı bir evin kayıtlı olduğu ortaya çıktı.

Mersin ilçe Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında; Adana'nın Kozan ilçesinden Mersin'e gelerek, Tozkoparan Semt Pazarı'nda dilencilik yaptığı ileri sürülen 2'si kadın toplam 3 kişi gözaltına alındı. Zabıta Müdürlüğü'ne getirilen evli ve 5 çocuk babası Z.A. (37) ile kaynanası Z.A. (54) ve üzerinde kimliği olmadığı için ismi öğrenilemeyen yaşlı bir kadın üzerinde yapılan üst aramalarında çıkan 84 TL'ye el konulduğu bildirildi.

Zabıta Müdürü Ergün Kayhan tarafından sorguya alınan şahısların açıklamaları dikkat çekti. Z.A., "Köyümüzün mesleği dilencilik. Köyde yaşayan ailelerin büyük bir çoğunluğu, geçimini dilencilik yaparak sağlıyor. Biz, Adana'dan her gün Mersin'e gelerek, burada belirli bölgelerde dilencilik yapıyoruz. İnsanlar, bizi engelli sanıyor ve acıyor. Onlardan aldığımız parayla da karnımızı doyurmaya çalışıyoruz" dedi. İş bulması halinde dilencilik yapmayacağını dile getiren Z.A., bu konuda yetkililerden kendisine yardımcı olmasını istedi.

Yapılan sorgulamaların ardından Z.A. ve kaynanası Z.A.'ya 'Kabahatler Kanunu' kapsamında tutanak tutularak para cezası verilirken, ismi öğrenilemeyen yaşlı kadının üzerineyse 4 katlı bir evin kayıtlı olduğu tespit edildi. Bu durumu kabul etmeyen yaşlı kadınınsa, hakkında hazırlanan tahkikat evraklarıyla birlikte İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polislere teslim edildiği bildirildi.

Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri