Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zaman yazarından Baykal'a cemaat cevabı

11.05.2010 01:27
Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Baykal'ın Gülen'le ilgili açıklamasına ilginç yorum: 'Baykal'ın bu telefonu söylemesi yiğitliktir'

Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Baykal'ın Fetullah Gülen ile telefon görüşmesi yapmış olabileceğini belirtti. Gülerce, "Baykal'ın bu telefonu söylemesi yiğitliktir" dedi.

Deniz Baykal
istifasını açıklarken, ABD ve Pensilvanya'dan samimi mesajlar geldiğini söylemişti. CNN TÜRK yayınına konuşan Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Baykal'ın Fetullah Gülen ile telefon görüşmesi yapmış olabileceğini belirtti. Gülerce, "Baykal'ın bu telefonu söylemesi yiğitliktir" dedi.
 

 

Gülerce şunları kaydetti; "Sayın Baykal bence Pensilvanya açıklamasıyla büyük bir kadir şinaslık yaptı, dürüstlük sergiledi. Çünkü kendi partisinin çevresinde de bu komploda ‘F Tipi’ gibi laflar edenler vardı. Dolayısıyla Baykal büyük bir dedikodunun önüne geçmiş oldu, çok dürüst davrandı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Hükümeti adres göstermesi ise sayın Başbakan’ın omuzları üzerine büyük bir sorumluluk yükledi bence. Bir an önce bu komplonun sahiplerinin bulunması lazım. Yoksa iddialar toplumdaki kutuplaşmayı daha çok artıracaktır. Hükümet tarafından yapıldığını söylemek ağır bir ithamdır. Sayın Başbakan da en kısa zamanda bir açıklama yapacaktır. Bundan sonraki süreçte, CHP ve Türk solundaki gelişmeler, hareketlenmeler bugüne kadar görülmemiş bir oranda olacaktır. "

Bu haber toplam 1864 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri