Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zapatero:İsrail'in saldırıları faydasız oldu

19 Ocak 2009 / 15:47
İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero, İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarıyla ilgili olarak "faydasız oldu" değerlendirmesinde bulundu.
İspanyol radyosu Cadenaser'e bugün açıklamalarda bulunan Zapatero, "İsrail'in Gazze'ye saldırılarıyla çok sayıda insanın öldüğünü, çok farklı iki taraf arasındaki radikalleşmenin arttığını ve geriye dönüş" olduğunu söyledi.

Zapatero, "İsrail ve Filistin arasında siyasi diyalog ve karşılıklı anlayışın sağlanmasında çok derin bir uçurum var. Diyaloğu tekrar başlatmak için gerekli tüm çabaları göstermek zorundayız. Bu bir vicdani zorunluluk" dedi.

"Orta Doğu'da barış dünyada barıştır" diyen İspanya Başbakanı, "Orta Doğu'daki başarısızlık, gerilim ve şiddetin dünyadaki diğer radikalleşmelerin de odağını oluşturduğunu" ifade etti.

Gazze'ye insani yardımın yapılıp, yeniden yapılanmanın bir an önce başlatılması gerektiğini vurgulan Zapatero ayrıca ABD'de göreve başlayacak yeni yönetimden barış süreci için yol haritasını tekrar ele almasını beklediklerini söyledi.
Bu haber toplam 924 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri