Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Savcı Öz 'Albay'ın peşinde

28.11.2010 00:00
Ergenekon soruşturması savcısı Zekeriya Öz, Albay Ünal Atabay'a ait olduğu iddia edilen ses kaydını incelemeye aldı.

Ergenekon soruşturması savcısı Zekeriya Öz, Albay Ünal Atabay'a ait olduğu iddia edilen 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nın hazırlanmasında görev aldığı şeklindeki ses kaydını incelemeye aldı.

Islak imzalı belge soruşturmasını yürüten savcı Öz, ses kaydını incelemeye aldı. Polise talimat veren Öz, ses kaydının kime ait olduğunun bulunmasını istedi. Emniyetten gelecek bilgiye göre Öz'ün ses kaydının sahibini ifadeye çağırması bekleniyor.

Söz konusu ses kaydının ardından Islak imzalı belge davasının tutuklu sanığı Albay Dursun Çiçek, 11 Kasım 2010'da Silivri'de görülen duruşmada İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dilekçe vererek ses kaydı internete düşen kişinin Genelkurmay Karargahı'nda görevli bir albay olduğunu, bu kişinin anlattığı konudan haberi olmadığını söylemişti. Çiçek, kendisi hakkında bir takım iddialarda bulunan bu kişinin mahkeme tarafından dinlenmesini talep etmişti.

İŞTE O SES KAYDINDA YER ALAN İFADELER...

Kara Kuvvetleri İç Güvenlik Harekat Şube Müdürü Albay Ünal Atabay'a ait olduğu iddia edilen ve internete düşen ses kaydında, "İrtica ile Mücadele Eylem Planı, ben kuvvetteyken, Genelkurmay ile kuvvetler arası sürekli görüş alışverişi yapıla yapıla hazırlanan bir plan. Ben de o plan üzerinde, ucundan kenarından çalıştım. Yani onun içerisindeki görüşlerden bir kısmı da benim görüşlerimdir. Fazla fazla şeyler vardır. Bilgi destek ile beraber çalışıyorduk." ifadeleri yer almıştı. 

Bu haber toplam 1244 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri