Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ZEYNO BARAN AKP'Yİ KIZDIRDI

12 Haziran 2008 / 11:36
''Bütün dünyanın profesyonel militanları 'analist' örtüsü altında " Seçmenimize Hükümetimize dış medyadan saldırıyorlar''
Bağış, Hudson Institute uzmanlarından Zeyno Baran'ın International Herald Tribune gazetesinde yayımlanan makalesi ile ilgili bir açıklama yaptı.

''Bütün dünyanın profesyonel militanları 'analist' örtüsü altında Türkiye'ye, Türk seçmenine ve Hükümetimize dış medyada saldırmaya başladı'' diyen Bağış, ''bu insanların nereden cesaret aldıklarını'' düşünmek gerektiğini dile getirdi.Bağış, şöyle konuştu:

''Bakmışlar ki Türkiye'de siyasi muhalefette iş yok, CHP muhalefetini korumaya almışlar. Diyorlar ki (Tamam Türkiye'de muhalefet yani CHP batı karşıtıdır, AB karşıtıdır, ABD karşıtıdır, ama bunu kalpleri kırık olduğu için yapıyorlar). Sayın Baykal, kalbiniz kırıkmış, bakın öyle yazıyorlar.

Yazıda diyor ki 'batı dünyası, her kimse CHP'ye dikkatle baksın, CHP'nin de yandan üstten tutulur tarafları vardır'. Yani bu bir bavul, çanta tarifi gibi geldi. Üzerini silip bir de boya atarsak, nasıl başka bir şey gibi pazarlarız? Pazarlamaya kalkarsınız, ama Türk halkı bu saçmalığa inanır mı?

CHP ve Baykal, ABD'den gelen bu formüle bir baksın. Biz de izleyeceğiz, CHP bu önerileri nasıl uygulamaya koyacak diye. Ama bu akıl hocaları bir de tespitte bulunmuşlar. Yazıda diyor ki 'Batıda kimse Türkiye'deki mevcut hükümetin faşist ve laik bir hükümetle değiştirilmesini istemez'. Hükümetimize faşist ve laik hükümet alternatifi mi varmış? Bu Türkiye içinden mi bulunacak, yoksa dışarıdan mı ithal edilecek? Faşist ve laik hükümet nedir, kimdir? Faşist ve laik hükümet nasıl geliyormuş? Baykal kimlerle ne çeviriyor, bunu bize bir anlatsın.''
Kaynak:
Bu haber toplam 1482 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri